Різноманітні трубопроводи, гаряче та холодне водопостачання, системи опалення, вентиляції та кондиціювання не обходяться без запірної арматури. Вона використовується для ефективного управління робочими рідкими чи газовими середовищами: для повного їх перекриття, регуляції швидкості, зміни інтенсивності та напрямку потоку, спуску з системи повітря або надлишкового тиску. Запірна арматура може мати різні конструкції та відрізнятися способом переміщення запірного елементу в корпусі під час роботи. Залежно від цих критеріїв вона поділяється на: крани, клапани (вентилі), засувки та заслінки (дискові чи поворотні затвори).
Призначення та функціонал запірної арматури
Якщо розглядати область застосування, то запірна арматура буває загальнотехнічного та спеціального призначення. Найширше застосування має загальнотехнічна запірна арматура, яка призначена для роботи з рідкими та газовими середовищами. ЇЇ використовують в промисловості, побуті та інфраструктурі: для водопостачання, в системах газопостачання, опалення та каналізації. Спеціальна запірна арматура призначена для роботи з корозійними, агресивними та токсичними середовищами. Вона функціонує в умовах високого тиску, при низьких і наднизьких температурах, вакууму тощо.
Для розв’язування функціональних задач існують такі види запірної арматури:
- Запірно-зворотня, яка окрім повного перекриття трубопроводу забезпечує автоматично зворотній потік робочого середовища.
- Запірно-неповоротна, яка пропускає робочий потік в одному напрямку, виключаючи повністю його зворотній напрямок, а також забезпечує примусове перекриття або обмеження переміщення затвора.
- Запірно-регулююча, яка крім повного перекриття робочого середовища регулює його кількість за рахунок часткового закриття заслінки.
- Запобіжна арматура, що призначена для автоматичного захисту трубопроводів та обладнання від перевищення тиску шляхом скидання робочого середовища.
Основні критерії вибору запірної арматури
Щоб придбати необхідну якісну запірну арматуру, потрібно розуміти, де вона буде встановлюватися та в яких умовах працюватиме. Адже кожен тип виконує певний функціонал, має переваги та недоліки залежно від умов експлуатації. Не допускається використовувати запірну арматуру не за призначенням.
При виборі запірної арматури слід враховувати такі основні моменти:
- Матеріал виготовлення трубопроводів та відповідно запірних виробів: сталь, чавун, латунь, нержавіюча сталь та ін.
- Параметри трубопровідної системи: прохідний діаметр, розмір різьби, робочі температури та робочий тиск.
- Герметичність арматури: найвищим та найкращим вважається клас «А».
- Робоче середовище: вода, газ, теплопостачання, каналізація, агресивні чи токсичні середовища.
- Продуктивність, яка вказує на об’єм рідини, що проходить через перетин запірного виробу.
- Монтажні розміри: будівельна висота та довжина, від яких залежать розташування та особливості установки виробів.
Якщо вам необхідно вибрати запірну арматуру високої якості та надійності за лояльними цінами, завітайте до інтернет-магазину ФЕКО. Тут запропонують широкий вибір запірної арматури різного призначення та функціоналу, для роботи з різними середовищами. Професійні менеджери нададуть відповіді на всі питання, детально проконсультують та допоможуть підібрати потрібні запірні елементи, розкажуть про способи та особливості застосування. Інтернет-магазин feko.com.ua гарантує високу якість, стовідсоткову надійність, оригінальність та демократичні ціни.