Минулого тижня Івано-Франківськ сколихнула інформація про зміну власників на центральному ринку.
Попередній власник Ігор Халаменда «Бура» заявив, що фірму не продавав, тож це ніщо інше як рейдерство. У свою чергу нові власники запевняють, що все було законно, а попереднє керівництво довело старий ринок до занепаду.
Кореспондентка Бліц-Інфо побувала на ринку, аби перевірити, чи насправді так погано і що думають продавці про зміну керівництва.
Звичайно, нові приміщення ринку з вулиці Дністровської сучасні і зручні як для продавців, так і для покупців. Втім, решту ринку має не надто гарний вигляд. Ще кілька років тому у м’ясному, рибному, молочному павільйонах кипіла торгівля. Проте тепер тут справжня пустка.
Старий молочний павільйон зустрічає облупленою вивіскою, порожніми пляшками і стаканчиками біля входу та «гробовою» тишею. Порожні прилавки припали пилом, дах протікає від чого на стелі утворилися дірки і грибок, світло є лише де не де, радянські холодильники обмотані іржавими ланцюгами… З’являється відчуття, що ти потрапив у фільм жахів. Доповнюють картину десятки закритих торгових точок з написами, хто куди переїхав. Фактично, тут залишилися тільки дві точки з «молочкою». Продавчиня нарікає, що тепер люди не ходять у старий павільйон, тож якщо вона за день має хоч одного покупця – вже добре. Втім називати своє ім’я, або фотографуватися жінка не хоче.
«Сьогодні в мене не було жодного покупця, значить – працюю у збиток. Самі бачите, що майже всі точки закрилися чи переїхали на нове місце. Я взагалі думаю, що якщо нічого не зміниться, то з нового року буду звільнятися. За скільки років тут не робили ніякого ремонту чи покращення умов, а гроші треба платити постійно. Може нове керівництво щось і буде змінювати. Поживемо – побачимо», – каже продавчиня молочних продуктів Марія.
Ситуація у м’ясному та рибному павільйоні нічим не відрізняється від молочного. Така ж пустка і закинутість. Далі на шляху центральний «круглий» павільйон. Тут на відміну від попередніх павільйонів вирує торгівля. Втім, все перемішалося: штори, одяг, взуття, продукти, спеції, побутові дрібнички. Та якщо ж підняти очі вгору, то можна побачити в якому жахливому стані знаходиться сама будівля та її освітлення.
Далі спускаємося обшарпаними і брудними сходами на оптовий ринок. Це місце мабуть найпопулярніше серед покупців, адже тут можна придбати потрібні продукти за нижчими цінами. Втім стан цієї частини ринку вражає своєю занедбаністю. У дощ чи сніг, тут практично неможливо пройти через болото. Нещодавно на оптовому ринку дорогу підсипали щебенем. Втім продавці нарікають, що гроші на щебінь керівництво ринку зібрало з них, хоча мали б використати ті кошти, які підприємці платять за оренду місць для торгівлі.
В жахливому стані й офіс “Торгового сервісу”. Тут стіни покрилися величезними тріщинами, подекуди й грибок.
В розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник директора ТОВ “Торговий сервіс,” Антон Довгий визнає, що наразі ринок (окрім нових павільйонів) перебуває в дуже занедбаному стані.
«Ми склали покроковий план, як навести лад на ринку. Основні і першочергові завдання: це благоустрій території, торгівля за секторами (окремо одяг, продукти, інші товари), комунікація з підприємцями. Що стосується благоустрою, то найголовніш завданні – подолання стихійної торгівлі навколо ринку та приведедення до ладу дороги. Я сьогодні був у мерії і запропонував з користю використати ті торгові місця і павільйони, які пустують. Зараз багато людей стоять на вулиці і продають продукти харчування з асфальту, бо платити за оренду місця їм задорого. Тож я запропонував, щоб в старих павільйонах люди з села могли безкоштовно торгувати домашніми продуктами. Стосовно дороги на оптовому ринку, то тут є три варіанти: асфальт, бруківка і бетонні плити. Ми будемо радитися зі спеціалістами, що саме буде краще», – розповідає заступник директора.
У планах нового керівництва також підземний паркінг, ліфт для покупців, освітлення території та павільйонів.
«Оскільки зараз швидко темніє, а освітлення на вулиці, то немає підприєці змушені рано закривати торгівлю. Плануємо встановити освітлення на території оптового ринку, щоб люди і ввечері могли купувати що потрібно. Також серед першочергових завдань виплата зарплати працівникам, оскільки заборгованість є ще за вересень. Зараз ми налагоджуємо комунікацію з підприємцями. Вони задоволені, що отримали спілкування і їх чують. Оскільки раніше було так: щось не подобається – шукай інше місце для торгівлі. Побажання є різні, в кожного свої. Намагаємось всіх почути, поступово будемо втілювати, бо за один день все не зробиш», – каже Антон Довгий.
Планів у нового керівництва багато. Втім як далі розвиватимуться події, що скаже суд і чи на ринку щось зміниться в кращу сторону – побачимо згодом.