путін не ризикне використати ні тактичну, ні стратегічну ядерну зброю. Адже тоді диктатора просто фізично ліквідують.
Однак він може у певний спосіб викрутитися із цієї ситуації.
Такою думкою на стрімі 24 каналу поділився російський опозиційний політик та публіцист Андрій Піонтковський, передає Правда.іф.
Його прогноз – загроза ядерного удару по Україні малоймовірна. Але путін здатен використати одну лазівку, якою він, не дай Боже, може скористатися.
Піонтковський вважає, що путін все ж таки не скоїть настільки божевільний вчинок. Він наводить три важливі причини.
Перша – путін любить використовувати шантаж. Він спрацював у 2008 році у війні проти Грузії, у 2009-му – коли Україні та Грузії не дали “зелене світло” до НАТО, функціонує він в певному сенсі й зараз. Шантаж працює лише тоді, коли погроза не реалізована. Як тільки путін ризикне вдарити ядерною зброєю, то все буде остаточно для нього визначено.
Друга – американці ще раніше досить чітко йому пригрозили: використаєш ядерну зброю – буде удар у відповідь і подальша ліквідація путіна. Про це, за словами Піонтковського, свого часу натякали і генерал армії США Марк Міллі, і міністр оборони Ллойд Остін.
Третя – щоб використати тактичну ядерну зброю, потрібно “активувати ланцюжок” з близько 20 людей – її потрібно забрати зі складу, перевезти у спеціальне місце тощо. Для стратегічної – залучають близько 6-7 людей. Малоймовірно, що серед них усі виявляться самогубцями, які свідомо підуть на смерть. Адже удар у відповідь обов’язково буде.
Є ризик, що до можливого удару залучать білорусь
Піонтковський розповів про чутки, що росія нібито розмістила в білорусі 4 ядерних боєголовки. Ця інформація наразі не є підтвердженою. Американці також про це взагалі не повідомляють.
Та якщо це виявиться правдою, то існує загроза, що путін може здійснити удар з боку білорусі – провести операцію під чужим прапором. Піонтковський визнає, що путін не є самогубцем і розуміє наслідки такої ситуації.
Однак диктатор може думати, що удар від білорусі допоможе йому частково уникнути можливих наслідків. Адже тоді у того ж Джо Байдена буде дилема – по кому завдавати удар у відповідь. А може все взагалі обмежиться менш жорсткими заходами.
Тут варто ще й врахувати погляди радника президента США Джейка Саллівана, який, на думку Піонтковського, намагається обірвати потік військової допомоги до України.
Удар з території білорусі може здатися путіну менш небезпечним для нього особисто, ніж з російської. І тоді йому не дадуть автоматичну відповідь. Але я все-таки думаю, що ймовірність удару мала, враховуючи усі 3 причини, – наголосив Піонтковський.