Через санкції більшості демократичних країн, насамперед ЄС, США, Канади та Японії, Росія перетворилася на “молодшого брата” Китаю. Президент Володимир Путін привів свою країну до повної залежності від “старшого брата” у Пекіні. Пише OBOZREVATEL
При цьому Китай не поспішає допомагати Росії, йдеться у матеріалі Politico. Наприклад, нафту, яку більше не зможуть продавати в ЄС, китайські компанії готові купувати лише з великою знижкою. Крім того, китайська влада і сама не хоче потрапити під санкції і прагне продавати свої товари в багаті держави ЄС та США. Тому дотримуються відстані у відносинах з РФ.
“Китай допомагатиме Росії тільки тією мірою, якою не спричинить санкції і не поставить під загрозу власну здатність продавати товари багатим країнам Північної Америки та ЄС”, – йдеться в публікації.
Китай – країна, одержима виправленням історичних принижень та збереженням позиції світового лідера, зазначає видання. Час, коли Радянський Союз ідеологічно та економічно перевершував комуністичний Китай, давно минуло. Huawei Technologies будує російські мережі 5G, у той час як Росія потребує співпраці з Китаєм у всьому, від запчастин до літаків до валютних свопів.
Як приклад журналісти нагадують події 1949 року, коли радянський диктатор Йосип Сталін змусив голову Китаю Мао Цзедун, який страждав запором, кілька тижнів чекати на зустріч із ним за 27 км від Москви.
“Коли два комуністичні лідери таки розпочали роботу, Сталін домігся досить вигідної для себе угоди – Мао Цзедуну довелося купити російську зброю та важку техніку в кредит із відсотками”, – пишуть журналісти. Тепер ситуація кардинально змінилася. А ходити на поклони мусить не китайський, а російський лідер.
Нагадаємо, постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що Китай не має наміру байдуже дивитися на те, що відбувається в Україні під час війни, розв’язаної Росією. Тим більше Пекін не збирається “підливати масла у вогонь” у цій ситуації.
Раніше повідомлялося, що Китай підтримав Україну після звісток про звірства росіян в окупованих містах Київщини. Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї у розмові з українським колегою Дмитром Кулебою висловив солідарність із українським народом у ці страшні часи.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше влада Китаю пообіцяла Європейському Союзу, що працюватиме над миром в Україні. Проте робити це вони мають намір у свій спосіб і без тиску на Росію.
До речі, глава держави Володимир Зеленський заявив, що позиція Китаю, який зберігає партнерські відносини з Москвою, має бути більш конкретною, щоб запобігти масовому голоду.
Нагадаємо Чого прагне Росія у війні з Україною і що їй приготували США та Китай