Вирушити в гори – завжди хороша ідея. Тим паче взимку, коли все засипає снігом та перетворюється на казку. Очевидно, що для подорожі найчастіше обирають гірськолижні курорти, де пропонується довжелезний перелік розваг, зокрема, катання на лижах чи сноуборді.
Джерело: 24 канал
Travel24 за підтримки ТМ “PRIME” пропонує поціновувачам й тим, хто давно мріяв спробувати цей екстремальний спорт, добірку найкращих гірськолижних курортів. Тож обирайте, який вам більше до вподоби!
5 найкращих гірськолижних курортів України
Буковель
Безперечно, перше місце у добірці найкращих гірськолижних курортів України посідає Буковель, що у селищі Поляниця Івано-Франківської області. Його ще називають “українською Швейцарією”, звичайно, й через ціни, які можуть позмагатися з європейськими курортами. Проте й сервіс тут на рівні – інфраструктура продумана, а траси доглянуті та підійдуть як для професіоналів, так і початківців.
Гірськолижний курорт Буковель / Фото iStock
Сам курорт розташований між трьома горами: Буковель, Чорна Клева і Довга. На території, крім катання на лижах та сноуборді, для туристів представлені безліч атракцій: близько 60 трас будь-якого виду складності, тюбінг, екстремальні атракціони, бари та ресторани з гуцульською і європейською кухнями, спа-комплекс VodaClub, де можна релаксувати в теплому басейні й спа просто неба. І це далеко не все, що чекає на вас у Буковелі!Після активного та виснажливого дня на гірських схилах рекомендуємо відновити сили смачною вечерею у традиційному українському ресторані.
Драгобрат
Це одне з найбільш важкодоступних місць: потрібно спочатку доїхати до Ясіні, а потім піднятися на гору 17 кілометрів на сам Драгобрат, що може зробити не будь-який транспорт. Саме тому цей курорт вважається найвищим в Україні – він розташований на висоті 1400 метрів.
Тут є близько 20 трас різної довжини та рівня складності: найкоротша – майже 300 метрів, а найдовша – до 2 кілометрів. Зазвичай на Драгобраті відпочивають поціновувачі фрирайду, адже тут знайдеться немало незайманих трас. До слова, кажуть, що саме при катанні поза підготовленими трасами можливості сноуборду і гірських лиж розкриваються найкраще.
Гірськолижний курорт Драгобрат / Фото з інстаграму @rega_olesia
Оскільки курорт розташований на горі, він віддалений від цивілізації. Тож якщо хочете трохи побути на самоті, то вам сюди – на Драгобраті тихо і спокійно.
Славське
Цей відомий курорт у Львівській області має велику популярність, адже сюди активно курсує залізничний транспорт.
Не рідко кажуть, що Славське називають альтернативою Буковелю або ж меккою для прихильників гірськолижного спорту. Втім не слід вважати, що новачкам або ж малечі не буде, чим тут зайнятися: трас для спуску вдосталь, а один зі схилів навіть має назву “Долина чайників”.
Славське / Фото dyvys.info
Основна гора курорту – Тростян, що сягає у висоту на 1232 метри. Її схили різної довжини й складності, від так на вас чекатимуть: 11 трас, 1 крісельний та 7 бугельних підіймачів, а ще бейбі-бугель для малюків. Якщо ж полюбляєте нічні катання та фристайл, то для такої розваги на курорті є гора Погар. Серед початківців найбільше популярна гора Політех, схили якої не є дуже крутими й дозволяють вдосконалити свої навички та згодом перейти на складніші траси.
Пилипець
Пилипець – мальовниче село в районі полонини Боржава, що розташоване на висоті 700 метрів над рівнем моря. У засніжену пору року воно перетворюється на гірськолижний курорт, куди з’їжджаються поціновувачі зимового відпочинку, адже саме тут розкинулися найдовші траси України.
Які гірськолижні курорти України обрати для відпочинку / Фото Unsplash
Для лижників обладнано понад 20 кілометрів трас на спусках гір Гемба та Магура-Жиде. Вони підійдуть як професіоналам, так і початківцям. Крім того, тут є можливості для фрирайду і сноубордингу.
А родзинкою курорту є близькість до однієї з визначних пам’яток Карпат – водоспаду Шипіт.
Плай
Оминути цей гірськолижний курорт просто неможливо, адже в останні роки він активно розвивається і набирає дедалі більшої популярності. Плай розташований в самому центрі Карпатських гір, на висоті 600 метрів над рівнем моря.
Відносно молодий гірськолижний комплекс налічує 6 спусків довжиною до 12,5 кілометрів. Слід зауважити, що верхні траси крутіші та розраховані на досвідчених спортсменів, а внизу розташовані пологі схили, здебільшого для новачків, або ж тих, хто не надає перевагу екстриму.
Гірськолижний курорт Плай / Фото з інстаграму @play.karpaty
Крім того, тут є й інші розваги: боулінг, спа-центр, дитячий центр, ресторани тощо. Тому нудьгувати на курорті Плай не доведеться, якби раптом катання набридло.
Отже, витягайте спорядження зі своїх комор та вирушайте на гірськолижні курорти, відпочинок на яких подарує незабутні враження!