9.1 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 27 Травня, 2020
Головна FB Рання діагностика раку простати у Івано-Франківську

Рання діагностика раку простати у Івано-Франківську

Рак простати (або передміхурової залози) займає одне з провідних місць у серії онкологічних захворювань серед чоловіків старшого віку поруч із раком прямої кишки та раком легень і виникає найчастіше у чоловіків віком від 50 років.

ЩО ТАКЕ РАК ПРОСТАТИ ТА ЧОМУ ВІН ВИНИКАЄ?

Рак простати – це онкологічне захворювання, що утворюється з епітеліальної тканини передміхурової залози чоловіка. Розрізняють різні гістологічні форми раку простати: аденокарцинома (90%), фіброзний, перехідноклітинний, плоскоклітинний та солідний рак. За останніми даними, основним етіологічним чинником раку простати є розлад діяльності гіпоталамо-гіпофізарної системи, яка впливає на діяльність наднирників та статевих органів.

У практиці лікарі-урологи розрізняють 4 стадії раку простати:

 • І стадія – поява поодиноких вузлів у передміхуровій залозі без метастазування;
 • ІІ стадія – пухлинне утворення захоплює значну частку передміхурової залози, з’являються одинокі метастази у реґіонарних лімфовузлах;
 • ІІІ стадія – пухлина проростає крізь капсулу передміхурової залози, метастази у реґіонарних лімфовузлах;
 • ІV стадія – пухлина проникає у сусідні органи, пацієнт значно худне, численні метастази.

СИМПТОМАТИКА РАКУ ПРОСТАТИ

На початкових стадіях рак простати протікає безсимптомно, що є головною проблемою невчасного виявлення недуги. Починається захворювання з розладу сечопуску. Починається ніктурія – частий сечопуск вночі, як наслідок здавлення пухлиною задньої частини сечівника. Також сечопуск супроводжується болем та дискомфортом, який може відбиватися на промежину, поперек, голівку статевого члена. У деяких хворих буває виділення сечі з кров’ю.

При росту пухлини у бік прямої кишки – порушення стільця, закреп, помилкові позиви дефекації. У кістки пухлина починає проростати дуже рано і супроводжується цей процес інтенсивним болем у кістках тазу, шийки стегна, крижової кістки. Як ускладнення, можуть виникати цистопієлонефрит, ниркова недостатність, уретерогідронефроз.

ДІАГНОСТИКА РАКУ ПРОСТАТИ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ

Враховуючи той факт, що на початкових стадіях рак простати не проявляє себе значними симптомами, варто щоразу згадувати про профілактичне обстеження у лікаря.

Значну роль відіграє пальцеве дослідження передміхурової залози, яке лікар-уролог проводить через прямий кишківник. Завдяки даному методу лікар має можливість виявити вузлові утворення у передміхуровій залозі, їх пружність, тяжі інфільтрату, від простати до сім’яних міхурців (симптом «бичачих рогів»).

Надалі проводиться лабораторна діагностика:

 • Загальний аналіз крові і сечі – підвищення ШОЕ, анемія, підвищення рівня лейкоцитів у крові, сечі.
 • Біохімічний аналіз крові – підвищення рівня кислої фосфатази (при пізніх стадіях).
 • Маркер раку простати ПСА (простат специфічний антиген) – визначають у сироватці крові.
  Саме цей аналіз дозволяє виявити рак на ранніх стадіях і в 95% випадків при ранньому обстеженні попередити розвиток хвороби.
 • УЗД передміхурової залози – визначає наявність пухлини, її локалізацію, розміри, ехогенність, васкуляризацію.

При виникненні підозри на злоякісне новоутворення передміхурової залози, пацієнта скеровують на проведення пункційної біопсії і дослідження отриманого матеріалу.

Лікування раку простати залежить від стадії захворювання. Лікарі можуть призначати як гормональну терапію, так і променеву терапію, імунотерапію, хіміотерапію або радикальне хірургічне видалення простати.

Живіть сьогоднішнім днем і потурбуйтесь про своє майбутнє! Не затягуйте з візитом до лікаря. Адже усі ми знаємо відому аксіому: краще попередити захворювання на початковій стадії, щоб забезпечити власне благополуччя!

Будьте здорові!

Для запису на профілактичне обстеження телефонуйте нам у зручний для вас час! Ми працюємо без вихідних!

067 3 777 299, 097 4 777 299, 050 3 777 299

На фото лікар – уролог , головний лікар Оксфорд медікал у Івано- Франківську , кандидат медичних наук Тріщ Володимир Іванович .

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про
- РЕКЛАМА -
 • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
 • Купити квартиру Івано-Франківськ
 • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

На Рогатинщині готуються до звільнень освітніх працівників

На Рогатинщині готуються до звільнень освітніх працівників

0
22 травня під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Дем’янчука відбулося засідання комісії по вжиттю заходів щодо запобігання різкому зростанню...