18.6 C
Ivano-Frankivsk
П’ятниця, 3 Липня, 2020
Головна Суспільство Рейтинг найпопулярніших прізвищ Івано-Франківська

Рейтинг найпопулярніших прізвищ Івано-Франківська

Мельник, Шевченко, Тимчук, Гончарук, Павлів та ще тисячі інших прізвищ ідентифікують українців. Одні викликають посмішку, а інші – повністю характеризують його носія. Вражає різноманітність прізвищ в Україні: дохристиянські,  козацько-дворянські, польські, побутові та ін.

Вважається, що справою честі є довідатись походження власного прізвища та вивчити свій родовід. Якщо це зробити не так вже і легко, то можна просто перевірити, яке місце за поширеністю посідає власне прізвище. ТРК “Вежа” підготувала ТОП-10 найпопулярніших прізвищ Івано-Франківська за чисельністю їх носіїв.


МЕЛЬНИК

Це прізвище найпопулярніше по всій Україні, і зокрема, в Івано-Франківську. В країні нараховується близько 107 878 носіїв цього прізвища. В місті Івано-Франківськ проживає аж 908 Мельників. У козацькому реєстрі 1756 року було зафіксовано 7 людей з таким прізвищем. Має воно українське походження і запозичене від слова “мірошник”. Мельник — власник млина або той, хто працює в млині; особа, що займається млинарством.

БОЙЧУК

Це прізвище посідає друге місце за поширеністю в місті Івано-Франківськ. Тут Бойчуків проживає близько 785 осіб, а от на території України – 18364. Походить воно від чоловічого ім’я Бой і постало, імовірно, в результаті усічення котрогось із давніх двоосновних слов’янських імен, у яких основу -boj- ужито у значенні “бій, бійка, війна”. Антропонім Бой у такій ролі вперше засвідчено 1447 р. в м. Перемишль.

БОЙКО

У 1649 році з таким прізвищем було зареєстровано біля 14 осіб. А вже у 1756 році – 91 носій цього прізвища. В Україні таке прізвище є 5-тим за поширеністю і нараховує 83195 Бойків. Прізвище походить від слов’янського дохристиянського чоловічого ім’я.

САВЧУК

В нашій десятці на 4 місці знаходиться прізвище Савчук. В м. Івано-Фраківськ зареєстровано біля 539 носіїв цього прізвища. Найпопулярнішими іменами, які вживаються із цим прізвищем є Олександр та Марія.

ТКАЧУК

Ткачук – розповсюджене українське прізвище. Походить від українського слова професійної спрямованості  – “ткач”. В Івано-Франківську можна зустріти 529 осіб з таким прізвищем, а по всій території України – 45009. Хоч в нашому місті це прізвище закриває п’ятірку найпоширеніших, проте, в Україні воно 14-те за популярністю.

ШЕВЧУК

В Івано-Франківську біля 502 Шевчуків. Це поширене українське прізвище, яке походить від слова швець. Носії цього прізвища найчастіше обирають імена Роман та Неллі. Схожими прізвищами є Шечкова, Шечевич, Шечков.

ПАВЛЮК

Це 44-е за поширеністю прізвище в Україні. В нашому місті проживає близько 495 осіб з таким прізвищем. Тому воно на 7 місці за популярністю з-поміж всіх інших. Походить від давньоукраїнського ім’я Павель. У козацькому реєстрі 1582 року зафіксовано одну особу з таким прізвищем. Найчастіше вживається з іменами Василь та Марія.

БОДНАР

На території України це прізвище не дуже популярне, але в м. Івано-Франківськ воно 8 за поширеністю. Аж 431 людина в нашому місті носить це прізвище. Походить від українського слова “бондар” – ремісник, що займається виготовленням бочок.

ОЛІЙНИК

У 1649 році нараховувалось 7 представників цього прізвища, а вже у 1756 році – 2 особи. Зараз, в Івано-Франківську 429 Олійників, а загалом в Україні – 59375. Походження цього прізвища пов’язують із виготовленням олії, її продажем. Людей, які виконували таку роботу називали олійниками.

КОВАЛЬЧУК

Дуже поширене прізвище в Україні. Є відомості, що воно походить від слова “коваль”, тобто так могли називати людей такої професії. Проте, має воно польське та білоруське коріння. В Івано-Франківську зареєстровано 417 Ковальчуків. Найбільше людей з цим прізвищем звати Олександр та Тетяна. Перша офіційна згадка про це прізвище є у козацькому реєстрі 1756 року, тоді Ковальчуків було четверо.

Підписка
Сповіщення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
- РЕКЛАМА -
- РЕКЛАМА -
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x