На сьогоднішній день підготовка фахівців у царині енергетики в період війни росії проти України має особливий попит для країни і є зрозумілим, що він збережеться і надалі в період майбутньої відбудови нашої держави.
То ж Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ), як єдиний технологічний виш в західному регіоні, що входить в десятку провідних технічних університетів України та спеціалізується на підготовці фахівців у галузі нафтогазової енергетики і не тільки, сьогодні працює над розвитком актуальних освітніх програм для здобувачів вищої освіти, які включають в себе сучасні технології, стандарти та практичний досвід, є актуальними для енергетичної безпеки.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Нагадаємо про Гайд для абітурієнтів-2024: 10 причин вступити до популярного франківського університету Нафти і Газу
Про обрану команду, курс на розбудову енергетичного вишу, особливості співпраці з партнерами та нові цілі ексклюзивно для інформаційного ресурсу Правда.іф розповів ректор Ігор Іванович Чудик.
Рік плідної роботи і співробітництва
Рік тому, 2 травня 2023 року, більшістю голосів колектив Івано-Франківського університету нафти і газу на посаду ректора обрав доктора технічних наук, професора Чудика Ігоря Івановича.
«Наш колектив виборював майбутню долю університету. Було зроблено чіткий вибір з ким нам разом далі рухатися. То ж за перший, дуже важливий, складний і продуктивний рік, мені вже вдалося освоїтись як ректору і посилити співробітництво з Міненерго, зокрема з НАК Нафтогаз України, приватними газовидобувними, енергетичними, сервісними підприємствами і компаніями», – ділиться ректор.
Також посилилася співпраця з Міноборони в освітній сфері. Спойлером в цьому є ціль створення інженерного військового факультету на базі вже існуючої кафедри військової підготовки, яка готує офіцерів запасу та кадрових офіцерів Збройних сил України.
Команда однодумців
До себе в команду Ігор Чудик обрав тих людей-однодумців, з якими працює в колективі чи є знайомі вже понад два десятки років.
Серед них:
- Олександр Романович Кондрат – проректор з наукової роботи;
- Сергій Вікторович Зікратий – проректор з науково-педагогічної роботи;
- Сергій Михайлович Сивий – проректор з управління адміністративно-господарським комплексом;
- Андрій Вікторович Охотніков – в.о. проректора зі стратегічного розвитку та зовнішніх комунікацій.
В команді також є шість директорів навчально-наукових інститутів, один декан факультету та директор інституту післядипломної освіти.
Стратегічні плани університету
Очільник вишу називає вісім таких ключових напрямків, в яких планують працювати командою:
- Оновлення освітніх кейсів інноваційними продуктами особливо в сфері енергетичної і національної безпеки держави: креативними освітніми програмами, сертифікатними короткотерміновими курсами і тренінгами.
- Розширення напрямків транскордонної співпраці і обсягів наукових досліджень з партнерами за пріоритетними і притаманними нам напрямками.
- Посилення професійно-наукового викладацького потенціалу університету .
- Зміцнення рейтингових позицій університету та його впливу, як освітньо-наукового середовища в сфері енергетичної безпеки держави.
- Покращення комунікацій здобувачів освіти і викладача.
- Зміцнення позицій в інформаційному просторі, міста, області, регіону, держави, траскордонній сфері.
- Розвиток та термомодернізація інфраструктурних об’єктів університету.
- Продовження реформ внутрішнього середовища університету.
Чи є ІФНТУНГ енергетичним сучасним університетом?
Енергетика на сьогодні є важливою складовою для національної безпеки держави. В основі освітньо-наукової діяльності ІФНТУНГ закладено енергетичну компоненту, котра відіграє важливе значення для енергетичної безпеки держави і надає статусності країні в Європі у геополітичних відносинах. Роблять все для того, щоб цей статус тільки зміцнювався, а нові меседжі щодо розширення енергетично-орієтнованої місії в освітньому просторі і наукових дослідженнях вже були почуті.
«Маємо на меті рухати університет в розвитку традиційних питань енергетичного забезпечення та відновлювальної енергетики, яка на сьогодні є трендом в енергетичному переході і національній безпеці держави. Паралельно з цим будемо розвивати супутні освітні і наукові напрямки, такі як: машинобудування, матеріалознавство, робототехніка, управління та адміністрування, екологія та технології захисту навколишнього середовища, надрокористування, документообіг та інформаційні технології, технічний переклад, будівництво і архітектуру, економічний блок компетенцій, військову справу.
Для мене ІФНТУНГ частково вже є і в майбутньому повинен стати сучасним енергетичним університетом, який по підготовці кадрів, наукових дослідженнях з проривними науковими результатами у сфері енергетичної безпеки є високо конкурентним не тільки в Україні, але й в Центральній і Східній Європі. І все це задля відбудови нашої держави і забезпечення її національної безпеки» – говорить Ігор Чудик.
Об’єднання університетів
Щодо чуток про об’єднання університетів Івано-Франківська, ректор підтвердив, що було запущено щонайменше дві спроби із супроводом певної інформаційної кампанії.
Перша спроба відбулася у середині літа минулого року, коли на одному з форумів у нашому місті було озвучено ідею об’єднання трьох вишів в один, який був би спроможний надавати послуги з освітнього процесу науково-дослідної роботи для міста і регіону. Даний крок був «безаналізним щодо вивчення діяльності кожного з університетів за стратегічними для держави напрямками».
На початку 2024 року кампанія з об’єднання університетів в місці повторилась, про те маючи вже певні напрацювання команди та попередній досвід, ми вже аргументовано доводили необхідність збереження ІФНТУНГ, як центру вирішення стратегічних для держави завдань і його подальшого розвитку як енергетичного університету України. На той час у нас вже була своя абсолютно нова стратегія розвитку університету з чітко визначеною місією, візією, цілями. Її допомогла розробити одна всесвітньо відома консалтингова компанія». Наразі процес об’єднання університетів призупинений, але після цьогорічної вступної кампанії знову буде йти про нього мова, що є об’єктивно потрібним для держави, але за дуже добре пропрацьованими юридичними механізмами, з оцінкою ризиків, з формуванням логічних переходів» – додає очільник ІФНТУНГ.
Унікальність та переваги вишу
На теренах Івано-Франківська університет функціонує вже понад 60 років, коли розпочав свою роботу Станіславський загальнотехнічний факультет Львівського політехнічного інституту. Сьогодні ІФНТУНГ є єдиним базовим нафтогазовим університетом технологічного спрямування, який знаходиться в десятці кращих по Україні. Його унікальність важко переоцінити, оскільки такої комплексної освітньо-наукової підготовки профільних спеціалістів в своїй царині не має жоден технологічний виш держави. Тут готуються як інженери так і управлінці, але з фокусом на нафтогазову галузь, енергетичну, інформаційну, технологічну та екологічну безпеки держави в цілому. Особливим є також те, що і для Карпатського регіону виш є особливим, адже тут сконцентрована велика кількість гірських і пригірських об’єднаних громад, кожна з яких стикається з складними техно-екопроблемами. Фахівців для вирішення таких надважливих питань по обслуговуванню об’єктів критичної інфраструктури, соціальної сфери, берегоукріплень, попередження зсувів ґрунтів, боротьби з паводками, підтопленнями сформував і продовжує це робити саме ІФНТУНГ.
Які спеціальності в університеті користуються попитом у абітурієнтів
Ігор Чудик розповів детальніше про спеціальності в університеті, які користуються достатньою популярністю у виборі абітурієнтів, і про нові, відкриті нещодавно. Як стверджує ректор, напередодні вступної кампанії варто зазначити, що після повномасштабного вторгнення дещо змінилися пріоритети в абітурієнтів щодо зацікавленості певними спеціальностями у виші, але в цілому є певна стабільність з незначними відхиленнями. До прикладу «Інженерія програмного забезпечення» чи «Комп’ютерні системи і мережі» користуються популярністю ще з 2020 року. А також спостерігається активність на навчальних програмах «Автомобільний транспорт», «Електроенегретика, електромеханіка та електротехніка», «Енергетичний менеджмент» і «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» і ряд інших.
Досить активно вступають потенційні студенти на спеціальність «Будівництво», цьому, вочевидь, сприяє реновація міст в Україні та Європі і попит на таких спеціалістів зростатиме і надалі. Щодо другої вищої освіти – активно популяризуються «Публічне правління та адміністрування», «Нафтогазова інженерія та технології» і вище згадувані освітні програми.
У «Інституті інженерної механіки» діє магістерська програма «Комп’ютеризовані і роботизовані технології машинобудування». Вона дозволяє здобувачам освіти оволодіти навиками управління засобами сучасного виробництва, зокрема в приладо- чи машинобудуванні.
«Є цікавою і новою магістерська програма «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики», яку фінансують британські партнери університет London South Bank Univetrsity. Навчання відбувається в ІФНТУНГ англійською мовою і, відповідно, після її закінчення магістри отримують два дипломи – ІФНТУНГу і конвертований у Європі, Великобританії та світі диплом університету London South Bank Univetrsity» – резюмує Ігор Чудик.
Особливості вступної кампанії
Основою для вступу у виш абітурієнтів після закінчення ліцеїв, гімназій і коледжів цьогоріч є надання ними національного мультипредметного тесту. Варто зазначити, що мотиваційний лист вже не братиметься до уваги: тобто абітурієнт не зможе, як це було минулого року, без результатів НМТ вступити на бажану спеціальність. Щодо вступу на магістратуру і аспірантуру, то абітурієнти також повинні здавати низку кваліфікаційних екзаменів у Центрах незалежного оцінювання знань. Окрім того, особи чоловічої статі віком від 25 років, повинні тепер мати ще й військовий квиток з упорядкованими реєстраційними даними.
«Абітурієнтам, які одержимі завтрашнім днем в плані свого майбутнього і сьогодні знаходяться в Україні чи за її межами, які бачать себе впливовими, потрібними, фаховими спеціалістами, запрошуємо вступати до нашого університету, тому що він дає всі потрібні для цього можливості» – переконує ректор Ігор Чудик.
Розмовляли: Михайло Савлюк та Оксана Оршак
Фотографії: Богдан Савлюк