Рієлтори з АФНУ розповіли, кому найважче орендувати житло у Франківську
Диван на коліщатках в темній вітальні

Рієлтори з АФНУ розповіли, кому найважче орендувати житло у Франківську

Автор: Світлана Якимчук
28/09/2022 11:29
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

В Івано-Франківську станом на вересень 2022 року вистачає житла, аби закрити попит на оренду житла. Однак певні категорії клієнтів традиційно мають труднощі з пошуком тимчасової домівки.

Про це в ефірі радіошоу “Зроблено в Україні” на Телерадіокомпанії “ВЕЖА” розповіли голова PR комітету Івано-Франківського обласного відділення Асоціації Фахівців з нерухомості (рієлторів) Оксана Атаманюк та голова організаційного комітету установи Лілія Сочівкіна, передає Правда.іф.

Стереотипно власники житла уникають клієнтів, котрі мають дітей, особливо малих, та домашніх тварин. Побоюються, що вони будуть пошкоджувати майно у зданій квартирі.

Однак в час війни абсолютна більшість клієнтів, пояснюють франківські рієлтори — саме родини з дітьми та собаками чи котами. Тож доводиться змінювати свідомість орендодавців.

“У нас 90% власників житла приймають сім’ї тільки без дітей. Бо хочуть безпечно заселити і так же виселити. Але у нас 90% зараз клієнтів – сім’ї. В такій ситуації, як показує досвід, тільки рієлтор може переконати орендодавця, аби погодитися на угоду. Як варіант, для таких клієнтів прописується додаткова комісія чи гарантійний страховий внесок. Але загалом дуже важко йде цей процес”, – каже Лілія Сочівкіна.

“Дуже часто нам доводиться пояснювати, що тварини дорогі в догляді, ці всі тварини породисті, догляд за ними дуже серйозний. Для них потрібні різні девайси, дряпачки, мисочки. І це все є у тих, хто шукає житло. Інший момент, що більшість людей зараз працюють вдома і вони не залишають свою тварину саму вдома надовго. Це також вагомий аспект. Бо це одне, коли люди залишають тварину на весь день і там дійсно може бути все, що хочеш, а коли люди вдома, відповідно за улюбленцем слідкують”, – додає Оксана Атаманюк.

Також від початку війни очікувано, зменшилися терміни угод оренди житла. Це стосується і клієнтів-переселенців, і студентів. Молодь на навчанні не може прогнозувати, чи не переведуть їх на “дистанційку”.

“Насправді ринок оренди житла у Франківську великий. І коли власники житла шукають через нас клієнтів, і просять угод на рік – то ми кажемо їм, що таких клієнтів знайти майже нереально. У нас нестабільна ситуація, такі умови. І тепер ці квартири здаються на місяць-два”, – зізналася Атаманюк.

За словами рієлторок, в місті й далі фіксують випадки шахрайства з орендою житла. Аби власників житла чи їх клієнтів не обдурили, домовленості найкраще фіксувати у угодах, котрі мають паспортні дані сторін, чіткими термінами здачі і їх цінами.

“Угоди мають юридичну силу. Вас ніхто передчасно не виселить, чи не змінить умови і вартість проживання”, – нагадала Лілія Сочівкіна.