Сім’я Волощуків втілила мрію доньки — третій рік поспіль вирощує лаванду у селі Уторопи, що на Івано-Франківщині.
Від початку повномасштабного вторгнення, гроші, вторговані за букети, саше та розмальовані гільзи, віддають волонтерам, пише SEEDS.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Цьогоріч родина Волощуків зібрала 16 тис. грн, однак сезон цвітіння лаванди ще триває, тож й допомоги на фронт буде більше.
300 кущів лаванди Волощуки посадили два роки тому, розповідає власниця поля Тетяна. Сім’я планувала заробляти гроші з цієї справи, однак після початку повномасштабної війни вирішила, що завдяки лавандовому полю підтримуватимуть волонтерів.
“Виникла потреба у хлопців-волонтерів з нашого села, які постійно їздили на передову, доставляючи воїнам необхідні речі, у грошах. Тож спонтанно з’явилася така ідея — запропонувати людям відвідати моє поле, придбати букет і внести невеличкі гроші у загальну скарбницю допомоги волонтерам. Реалізувати її мені допомогли всі, хто взяв участь в акції”, — розповіла Суспільному Івано-Франківськ Тетяна Волощук.
Окрім букетів, відвідувачам пропонують купити саше або стріляні гільзи, які розмалювала дочка Тетяни та Володимира — Зоряна. Дівчина каже: посадити лавандове поле було її мрією, яку втілили батьки.
“Я в інтернеті почала цікавитися цією квіткою. Усі так гарно про неї розписували, рекомендували її чудовий аромат, і мені захотілося. Бабуся передала мені один маленький кущик. Ми ще нічого про нього не знали. Посадили в тіні, і він не дав того цвітіння. Але ми побачили в інтернеті поля, на які можна поїхати. Ми відвідали їх, нам дуже сподобалося і мені особливо”, — каже Зоряна Волощук.
У 2022 році лаванда цвіла упродовж тижня. Сім’я передала волонтерам 13 тис. грн, які пожертвували відвідувачі поля.
Цьогоріч через погоду квіти цвістимуть довше, каже Тетяна Волощук. За її словами, наразі вони зібрали понад 16 тис. грн.
“Усі звіти того року я оприлюднила у соцмережах, подякувала всім, хто взяв участь, оскільки моя ідея нічого не варта, якщо немає співучасті. Цього року нас підтримали й одними з перших, хто прийшов на поле, — це були родини військових, які воювали або ще воюють на фронті”, — розповідає господиня лавандового поля Тетяна Волощук.
Лаванда — багаторічна рослина, цвістиме приблизно 10 років, розповідає Тетяна Волощук. Тож допомагатимуть волонтерам, допоки не закінчиться російсько-українська війна.
“Слава Богу, що наші захисники й захисниці щоденно тримають фронт. Тому ми повинні різними засобами — фізичними, моральними й фінансовими — тримати свій фронт тут, підтримувати волонтерів, допомагаючи їм і ЗСУ”, — говорить Тетяна Волощук.