Романи трьох прикарпатців претенденти на здобуття Премії міста літератури ЮНЕСКО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Романи трьох прикарпатців претенденти на здобуття Премії міста літератури ЮНЕСКО

Автор: Влада Гнатів
25/06/2021 13:34
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

У Львові визначили 30 претендентів на здобуття Премії міста літератури ЮНЕСКО.

Львівська міськрада оприлюднила список з 30 номінантів Премії міста літератури ЮНЕСКО. Всього до розгляду організаційному комітету премії надійшло 104 видання від видавництв, громадських організацій та бібліотек зі всієї України, серед них 67 оригінальних творів та 37 перекладів.

Журі у складі Ірини Старовойт, Олександра Бороня, Софії Філоненко, Данила Ільницького та Остапа Сливинського обрало довгий список Премії міста літератури ЮНЕСКО, що охоплює 30 робіт.

У списку романи трьох прикарпатців – двох сучасних письменників і легендарного літописця Гуцульщини.

– Петро Шекерик-Доників “Дідо Иванчік”, переклад з гуцульського діалекту Івана Андрусяка (Видавництво “Discursus”);

– Степан Процюк “Пальці поміж піском” (Видавництво “Наш Формат”);

– Софія Андрухович “Амадока” (Видавництво Старого Лева).

Повний список – тут.

До номінації приймали оригінальні або перекладні твори, які були вперше опубліковані українською мовою у 2020 році. Також до переліку технічних вимог належать повністю та коректно заповнена аплікаційна форма, а також надана згода автора або перекладача для участі у відборі.

Переможець отримує статуетку й грошову винагороду. Розмір основної грошової нагороди становить 150 тис. грн. Також положенням передбачено дві спеціальні відзнаки в розмірі по 25 тис. грн.

Попередніми лауреатами премії стали Петро Яценко за роман “Нечуй. Немов. Небач” (2018 рік), Андрій Содомора за переклад Гесіода “Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла” (2019 рік).

Зазначимо, у грудні 2015 року Львів увійшов до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, здобувши титул Місто літератури ЮНЕСКО, а у 2018 році заснував Премію міста літератури ЮНЕСКО, що присуджується автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, що вперше опублікований українською мовою.