Про це йдеться у розслідуванні проекту BihusINFO.
За даними журналістів, Букін, який на той час очолював “Укрспецекспорт”, замовив у Жукова і Гладковського висотоміри для для ремонту двох казахських літаків АН-26, оголосивши бюджет у $800 тис. У серпні 2016 року “Укрспецекспорт” уклав угоду на постачання “спецмайна” за 14,38 млн грн із українською фірмою ТОВ “АН Сервіс”.
“За даними фінансової звітності “АН Сервіс” – УСЕ справді перераховувало фірмі саме таку суму. За шість авіаприборів – висотомірів. Купували три різні моделі, по дві штуки кожної – вочевидь по комплекту на два літака. Це були висотоміри РВ-5МД1, ВЭМ-72ФГ і ВМФ-50 російського виробництва”, – йдеться у розслідуванні.
Прилади з Москви відправили до Об’єднаних Арабських Еміратів, звідки вони потрапили до Києва.
При цьому розслідувачі зазначили, що під час розмитнення в Києві вартість приладів була вказана на рівні близько 12 млн грн, у той час як під час відправлення з ОАЕ – $90 тис. (2,5 млн грн), а під час відправлення з Москви – $84 тис. Журналісти наголосили, що в ОАЕ товар перебував у вільній економічній зоні, тобто звільнявся від сплати митних платежів. Фірма-відправник Double Power FZE з ОАЕ оформила прилади на експорт як “запчастини для цивільних вертольотів”.
За розрахунками журналістів, держконцерн “Укроборонпром” заплатив близько $580 тис. за товари фактичною вартістю близько $85 тис., переплативши майже в 7 разів.
“Договір із “АН СЕрвіс” очолюваний Букіним УСЕ уклав 26.08.2016. Менш, ніж за тиждень, УСЕ перерахував фірмі аванс, при чому незвично великий – аж 80% від суми контракту. Згідно з фінансовою звітністю фірми – уже 31.08.2016 вона почала отримували транші, загалом за тиждень – на неї скинули 11 501 799,99 грн. Після доставки висотомірів, тобто після повного виконання контракту, фірмі перерахували залишок – 2 875 450 грн. Судячи з переписок учасників схеми, більшу частину цих грошей – той самий безпрецедентний аванс у 80% – заобналили й розділили ще до того, як привезли товар”, – розповідають розслідувачі.
За даними розслідувачів, частка Гладковського-старшого від оборудки складала $30 тис., а частка Павла Букіна – $10 тис.
“З переписок відомо, так це те, що Гладковському-тату хлопчики відраховували частку не тільки з висотомірів. Історія про авіа прибори – це лише крапля в морі. Один контракт. А їх у хлопчиків були десятки”, – стверджують журналісти.
- Нагадаємо, у попередньому випуску розслідування Bihus.info йшлося про те, що Ігор Гладковський разом із поплічниками через фірми-прокладки нібито постачав оборонним підприємствам контрабандні російські деталі за завищеними у 2-4 рази цінами.
- За даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн. В Укроборонпромі заявили, що розслідування щодо розкрадань містить маніпуляції.
- Перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський попросив тимчасово призупинити його повноваження.
- НАБУ почало досудове розслідування.
- Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського.
ми платим податки на війну ще були смс пои 5 гр даєм посліднє на фронт а петя свинарчуки крадуть,мародерствують .свині грязні.