-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Розширення національного природного парку “Верховинський”: бути чи не бути

-Реклама-spot_img
spot_img

У вівторок, 5 червня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференції представники ГО «Українське товариство охорони птахів» та місцеві науковці в рамках проекту «Збереження карпатських пралісів», впроваджуваного з 2014р. на території Українських Карпат за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

Результат пошуку зображень за запитом "верховинський нпп"

 

- РЕКЛАМА-

Зокрема, учасники розповілили про діяльність проекту, направлену на збереження особливо цінних лісів Карпат шляхом розширення національних природних парків, зокрема, Івано-Франківської області.

Головний акцент було направлено на проблемі погодження розширення національного природного парку «Верховинський», що у Верховинському районі Івано-Франківської області, та пов’язаній з цим перспективі створення транскордонного Українсько-Румунського екологічного коридору з подальшим формуванням міжнародного біосферного резервату, який зможе дати поштовх сталому зростанню соціально-економічного розвитку регіону.

“Основна мета – зберегти птахів через середовище їх існування. Тому наш диві: збереження природи для птахів та людей. В цьому напрямку ми працюємо вже багато років. Із 2014 років ми працюємо в Карпатах.  Мова йде про високогірні ліс на висоті 1100 метрів і вище», – розповіла Ольга Яремченко, представник Українського товариства охорони птахів, керівник проекту «Збереження карпатських пралісів»..

“На Івано-Франківщині ми парцюємо фактично з трьома парками. В рамках проекту ми провели обстеження. На цій території в межах 22 тисяч гектарів – цінні ліси. Із них 91% – це високогірні ліси. Якраз ці території ми пропонуємо передати для парків. Це попереджуватиме стихіній лиха, а також дасть можливість створити екологічний коридор. Ми з’єднаємо парки між собою, зберігши їх”, – каже вона.

“Особливо цінною ділянкою для створення екологічного коридору – для передачі у Верховинський ПП. Ця ділянка з’єднає наші парки із румунськими. Відтак, ми отримаємо потужний конгломерат”, – наголошує Ольга Яремченко.

Розширення національного природного парку “Верховинський”: бути чи не бути

«На перешкоді стоїть те, що там немає населення, тобто зацікавлений осіб», – додала вона.

«Лісівники завжди говорять, що передача лісів в територію парку призводить до смерті лізгоспу, а працівники втрачають місце роботи. Але, в даному випадку, це не так. Пропонується передати 11 тис. гектарів. І тут, експлуатаційних лісів є лише 8%. Передаються території, які є захисними лісами – 91%. Це водозахисні, протиерозійні ліси. Крім того, 78% знаходяться на висоті 1100 і вище метрів над рівнем моря, відтак, експлуатаційних лісів, де дозволена рубка – тільки 8%. Вони засереджені на клаптику 1000 гектарів. Тому це економічн невигідно», – наголосив Василь Мочан, представник Українського товариства охорони птахів, регіональний координатор проекту «Збереження карпатських пралісів».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

  1. Розширяти, однозначно, на всі Карпати, поки все не дорубали…

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні