Військовослужбовці 12 бригади спеціального призначення “Азов” провели на Івано-Франківщині вишкіл. Військові організували для всіх охочих заняття з тактичної та вогневої підготовки, саперної справи, практичної медицини й керування дронами. У вишколі взяли участь пів сотні людей.
Про це Суспільному розповів рекрутер 12 бригади в Івано-Франківську, організатор вишколу Андрій Кореневич.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
“Люди мають зрозуміти: армія — це не страшно. Важко, але не страшно. Армія — це завжди навчання. Вчитися, вчитися, і ще раз вчитися. Армія — це не тільки стрільба в одну точку, а й робота розвідника з дроном. Це — робота медика і сапера”, — каже військовослужбовець.
Інструктор 12 бригади “Азов” навчає учасників вишколу, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
Зі слів Андрія Кореневича, 90% учасників вишколу — люди до 30 років. Попри те, що більшість з них — чоловіки, до навчань долучаються і жінки.
Учасники вишколу від 12 бригади “Азов” проходять бойову підготовку. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
“Сьогодні — не важко, тому що стараюся підтримати свою фізичну форму. Нічого важкого немає, бо ми не є десь в бойових умовах. Я долучилася до вишколу, бо, по-перше, бригада “Азов” — одна з найкращих. Це — дуже цінно, перейняти від них досвід. Інструктори у свій вільний від бойових завдань час передають ці знання. Це — дуже висока якість тренування. Живі легенди, живі герої”, — розповідає учасниця вишколу Катерина.
Учасниця вишколу від 12 бригади “Азов” у тирі. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
Під час навчань учасників поділили на декілька груп. Заняття проводили впродовж дня на п’ятьох локаціях.
Інструктор 12 бригади “Азов”, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
“Я не міг пройти повз цей вишкіл, особисто знайомий з багатьма “азовцями”. По-перше, хотів підтримати донатом, по-друге — долучитися. У ці часи дуже важливо хоча б теоретично, а в ідеалі — на практиці знати правила поводження зі зброєю, базову тактику і медицину насамперед. Тому що “прилітає” не тільки на фронті, а і в тилу”, — говорить учасник вишколу Юрій Сидоров.
Заняття з бойової підготовки на вишколі 12 бригади “Азов”, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
Заняття провели військовослужбовці групи розвідки першого батальйону 12 бригади “Азов”.
“Це — безпосередньо хлопці, які беруть участь в “найгарячіших точках”, які є “скальпелем” батальйону для того, щоб вирізати найбільш небезпечні “пухлини”, які є на фронті”, — каже організатор вишколу Андрій Кореневич.
Інструктор 12 бригади “Азов” навчає учасників вишколу, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
Снейк — бойовий медик. У групі розвідки він служив на посаді розвідника-санітара. Боєць розповідає, що надавав допомогу та працював на всіх ланках евакуації. На вишколі він навчав учасників, зокрема й того, як реагувати, коли поруч є поранені, як “сортувати” травмованих, надавати допомогу при масивних кровотечах та як самотужки евакуювати людину. З кожною групою боєць працював по дві години. Його основне обладнання — турнікет.
Бойовий медик на псевдо Снейк проводить навчання на вишколі від “Азову”. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
“Найменше, що з собою може взяти людина, це — турнікет. Я навчаю, як із ним нормально поводитися, як реагувати на поранення, що робити та як діяти, щоб ти сам не став пораненим. А також як врятувати людину, маючи тільки турнікет”, — пояснює Снейк.
Учасниця вишколу від 12 бригади “Азов” накладає турнікет. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
Зі слів Андрія Кореневича, вишкіл організували також і для того, щоб цивільні могли познайомитися та поспілкуватися із військовослужбовцями.
Інструктор 12 бригади “Азов” навчає учасницю вишколу у тирі. Суспільне Івано-Франківськ/Діана Коржук
“Це — такі самі хлопці, як вони. Не боги, не титани. Так, вони роблять титанічні зусилля, героїчні вчинки. Але це — такі самі хлопці. У кожного цивільного, який прийшов на вишкіл, є всі шанси стати таким самим солдатом”, — говорить Андрій Кореневич.