Виставка пожежно-рятувальної служби— незвичайне місце, де кожен охочий може поринути у часи початку становлення пожежної служби Прикарпаття.
Вона була урочисто відкрита 17 квітня 1988 року і стала знаменною подією не тільки для рятувальників, але й для громадськості нашого краю.
За роки існування виставки тут побувало понад 100 тисяч відвідувачів, серед яких і чимало відомих людей нашого краю та гостей із близького та далекого зарубіжжя, однак, найчастішими гостями є учнівська та студентська молодь.
Минулий тиждень виключенням не став — неодноразово фахівці ДСНС радо вітали відвідувачів виставки.
Діти послухали розповіді рятувальників про правила безпеки життєдіяльності, пригадали порядок дій при виникненні пожежі та у випадку виявлення вибухонебезпечних чи підозрілих предметів.
Після спілкування гості здійснили екскурс у минуле – діти побували в залі історії, де слухали цікаву розповідь про події, зображені на картині художника Миколи Варенні — так звану “Мармулядову пожежу” яка трапилася 28 вересня 1868 року в Станіславові.
Також діти з цікавістю розглядали скульптуру святого Флоріана, який був покровителем вогнеборців і хоронителем від вогню в середньовіччі.
Викликає захоплення відвідувачів виставки і діюча діорама “квартира після пожежі”, яка відображає руйнівну силу вогню. А в наступному залі діти побачили макет пожежі-катастрофи, що сталася у 1978 році на станції Тарновиця внаслідок зіткнення двох нафтоналивних потягів.
Та найбільше захоплення викликав у дітей кінно-бочковий хід, що був на озброєнні пожежих Станіславова до 1924 року.
Гостям дуже сподобалась історична мандрівка залами виставки-музею пожежо- рятувальної служби.
Продовжилась екскурсія уже на вулиці — де всі мали змогу почути про сьогодення прикарпатських рятувальників.
Спочатку гостей ознайомили з пожежними автомобілями, які знаходяться на озброєнні частини, розповіли для чого призначене спеціальне обладнання. Також вогнеборці розповіли про свою професію, виїзди, про те, як часто доводиться стикатися з людською бідою через знищене вогнем майно. Рятувальники нагадали дітям як необхідно діяти у разі виникнення пожежі, та до яких наслідків можуть призвести хибні виклики.
Загалом під час екскурсії відвідувачі дізналися багато нового та захоплюючого про роботу рятувальників. Всі бажаючі мали змогу посидіти в пожежній машині.