Рятувальники закликали туристів утриматися від походів у Карпати
Диван на коліщатках в темній вітальні

Рятувальники закликали туристів утриматися від походів у Карпати

Автор: Олег Мамчур
19/01/2024 20:38
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Рятувальники Івано-Франківщини закликають туристів утриматися від походів у гори через несприятливу погоду. У Карпатах — висока сніголавинна небезпека та пориви вітру до 20 м/с.

Про це на брифінгу повідомив начальник Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Володимир Чернецький, пише Суспільне.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

З його слів, гірські рятувальники поблизу озера Несамовите зробили розширений компресійний тест із зондування снігового покриву, під час якого визначили IV рівень сніголавинної небезпеки.

“Це означає, що існує ймовірність сходження лавин на більшості крутих схилів навіть під час низьких додаткових навантажень. За певних умов очікується масове сходження середніх і великих лавин. Тому хочу звернутися до туристів — не виходити в гори у цей період”, — пояснює Володимир Чернецький.

З його слів, туристам, які попри застереження наважилися піти в гори, потрібно враховувати погодні умови та не йти маршрутом одразу після рясних опадів:

  • за ясної погоди необхідно перечекати один-два дні;
  • якщо у горах туман і похмура погода — три-чотири дні;
  • якщо у горах морози та рясні снігопади, слід утриматися від мандрівки п’ять-шість днів.

Швидкість падіння лавин крутими схилами гір сягає від 70 до 100 км/год, однак великі сухі лавини можуть рухатися і швидше, розповідає Володимир Чернецький.

“Лавини мають велику руйнівну силу, і мова не тільки про рух снігу та льоду. Повітряна хвиля удару може сягати 50 т/м². Наприклад, дерев’яний будинок витримує удар не більше 3 т/м², а удар силою 10 т/м² може викорчувати з коренем столітнє дерево”, — пояснює Володимир Чернецький.

Оптимальні умови для утворення лавин — це рясні снігопади, засніжені схили під кутом 30-40°, різка зміна температури повітря (при цьому свіжий сніг має мати товщину 30 см, а щільний — не менше 70 см).