30 дітей від шести до 17-ти років змагалися на турнірі з кінного спорту в Івано-Франківську. Такі змагання провели у межах програми Олімпійського стартапу. Учасники різного віку змагалися у чотирьох видах програми, пише Суспільне Карпати.
Розпочали змагання наймолодші, вони виступили з тренерами. Серед них – семирічні Даринка Зінюк зі своїм улюбленцем Інтером та Аня Семенчук із Ларгосом. Дівчатка розповідають, що у захваті від своїх нових друзів.
“Він дуже красивий, на висоті зовсім не страшно. Коли сідаю, то гладжу і дивлюся на нього”, – розповіла Даринка Зінюк.
“Мені дуже подобається їздити на конях, мене це заспокоює. Я люблю його гладити і давати йому солодощі, бублики і яблучка”, – ділиться учасниця змагань Аня Семенчук.
Наступний вид програми – їзда під диктовку судді та виконання тестів різної складності. Це допомагає учасникам вивчити, як поводитися з конем та виховувати його.
“Програма “Олімпійський стартап” була започаткована в нашій області, але зараз уж десять областей України використовують цю програму. Вона налаштована для дітей віком з шести до 16-ти років. Основна мета – підготувати дітей, щоб вони мали можливість робити спортивну кар’єру аж до Олімпійських ігор”, – розповіла віце-президент Федерації кінного спорту Київщини Ірина Мусієнко.
Поки одні діти виступають, інші зі своїми кіньми готуються до змагань. 17-річна Катя Іванова розповіла, що сьогодні зі своїм конем Ларгосом показуватиме алюри, тобто ходу. Зокрема, продемонструє рись та галоп. За її словами, ці тварини – її доля, бо вона народилася у рік коня.
“До того у мене просто була шалена любов до коней. Коли я побачила, що є можливість, що відкрився такий кінний клуб, то захотілося приїхати, спробувати. Я уже пів року займаюся. Раніше я їздила з фотошколою, ми були у лісі, де стояв кінь. Він був неприв’язаний, я підійшла. Кінь слухався, і я відчула, що маю щось спільне з конем. Якісь вони такі особливі тварини, є до них якась любов”, – розповіла дівчина.
Голова прикарпатської федерації кінного спорту Степан Волковецький каже, що і сам має внуків. Вважає, що дітям сьогодні особливо не вистачає такого живого спілкування, як у цьому виді спорту.
“На сьогоднішній день дітям, які сидять у смартфонах і в різних гаджетах, хотілось дати якісь такі заняття, як спілкування з тваринами, наприклад. У мене також є внучки і дочки, і я б не хотів, щоб вони проводили свій час в інтернеті, а краще б спілкувались з такими тваринами”, – зазначив Степан Волковецький.