СБУ виявила спробу ФСБ зібрати дані про готовність франківців до оборони ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

СБУ виявила спробу ФСБ зібрати дані про готовність франківців до оборони ВІДЕО

Автор: Влада Гнатів
10/05/2022 11:40
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Співробітників ФСБ цікавило, чи готові чоловіки обороняти Україну, чи багато місцевих жителів виїжджає за кордон та як проводиться перевірка підозрілих осіб на блокпостах.

З початком повномасштабного нападу на Україну спецслужби агресора активізували старі зв’язки та контакти. Зокрема, серед українців, які відвідували російську федерацію.

Контррозвідка СБУ встановила місцевого перевізника, який з 2012 року регулярно возив трудових мігрантів до росії. У 2019 році на пункті пропуску «Троєбортноє» його затримали співробітники ФСБ. Один з них тоді запропонував українцю повідомляти ФСБ інформацію про корумпованих працівників російської митниці. Таким чином представник ворожої спецслужби зав’язав з українцем контакт.

Про це інформує  Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Невдовзі після 24 лютого 2022 року співробітник ФСБ дав про себе знати. Він вийшов на перевізника через Viber та після формальних фраз почав ставити запитання:

  • чи є в суспільстві паніка, чи багато людей виїжджає за кордон;
     
  • чи не призивають перевізника до лав ЗСУ або ТРО;
     
  • які формування сил оборони чергують на блокпостах;
     
  • яка перевірка здійснюється під час проходження блокпостів.

Вагомої для оборони України інформації чоловік не передав. Про те, що на нього вийшов співробітник ФСБ, та про його зацікавленість інформацією розвідувального характеру він повідомив СБУ.

СБУ закликає громадян не піддаватись на провокації й спроби російських спецслужб збирати інформацію та в жодному випадку не погоджуватися на співпрацю з представниками агресора.

Якщо з якоїсь причини росіянам вдалося домогтися згоди співпрацювати, закон України дає можливість добровільно заявити органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримання завдання. Це дозволить звільнитися від кримінальної відповідальності тим, хто на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчиняв.

СБУ наголошує, що надання в умовах воєнного стану іноземній державі допомоги в проведенні розвідувально-підривної діяльності карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавлення волі, з конфіскацією майна (ч. 2 ст. 111 КК України).