Секрет успіху невеличкої продуктової крамниці
Диван на коліщатках в темній вітальні

Секрет успіху невеличкої продуктової крамниці

Автор: Ігор Василик
12/08/2022 00:27
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Незважаючи на функціонування магазинів великих торговельних мереж, супер-, гіпер- і мегамаркетів із величезним асортиментом продукції, усе більше українських покупців надають перевагу невеликим крамницям біля дому чи офісу. У чому ж секрет цієї популярності, як відкрити такий заклад і зробити його успішним – давайте розберемося.

Основні причини зміни клієнтських уподобань

Криза, викликана пандемією коронавірусу, а також російським військовим вторгненням, сильно вдарила по галузі рітейлу, зокрема по торгових центрах і великоформатних магазинах. Паніка покупців у перші тижні карантину та в перші дні війни призвела до підвищення вартості більшості популярних товарів і зникнення їх із полиць. 

Під час пандемії почався справжній бум онлайн-покупок, у тому числі продуктових. Навіть люди, які досі ніколи не користувалися цими послугами, почали їх замовляти. Однак в перші місяці війни сегмент інтернет-магазинів зіткнувся з несподіваним технічним і логістичним бар’єром. Через це людям доводилося довго чекати на замовлення. Тому вони частіше почали відвідувати маленькі магазини, що знаходяться в кроковій доступності, хоча вартість товарів там вища.

Переваги невеличких крамниць 

  1. Близькість до дому чи офісу, що дозволяє швидко спуститися за чаєм, кавою, цукром, вершками, хлібом, що раптово закінчилися, або втамувати гостре бажання посмакувати улюбленими стравами, солодощами, напоями чи розвісним морозивом. Для його демонстрації та зберігання використовуються спеціальні холодильні стелажі з ємностями, що називаються бонети
  2. Зручний графік. На відміну від великих торгових мереж, маленькі магазинчики працюють цілодобово, навіть у вихідні та свята. Це виручає, якщо раптово завітали гості й нема часу чекати на доставку піци чи інших готових страв. 
  3. Швидке придбання продукції. Усі товари знаходяться на видноті. Відсутність необхідності самостійного пошуку продуктів економить час і гроші, позбавляє від зайвих покупок. Продавець-касир швидко обслуговує потік покупців, тому очікування своєї черги не таке довге й обтяжливе. Це можливо виключно у невеликих магазинах поряд із будинком чи роботою. Розумний покупець, якому вдається придбати все необхідне в комфортних умовах, більше шукати не буде.
  4. Безпека. Зазвичай такі магазини одночасно відвідує не більше 3-5 покупців. Тут легко підтримувати чистоту приміщення. Є додатковий санітарно-гігієнічний захист вітрини у вигляді оргскла, що надійно відокремлює продавця від покупця. На вході розміщені дозатори засобів дезінфекції та одноразові поліетиленові рукавички. 
  5. Особливий сервіс. Зазвичай на полицях цілодобових магазинів можна знайти майже все, що пропонують супермаркети. Вибір менший, але продукція інша, переважно крафтова фермерська чи імпортна, тому люди готові платити за її якість і смак. Оскільки її кількість обмежена, розкуповується вона швидко, а тому завжди свіжа. А ще покупці ладні переплачувати за поліетиленову упаковку, що значно довше зберігає свіжість і поживну цінність продукту. Її роблять, використовуючи вакууматори.

Як відкрити власний міні-магазин в Україні

  • Обрати формат магазину – гастроном із прилавками чи маркет самообслуговування зі стелажами, авторський заклад чи за франшизою відомої мережі, що значно спрощує весь процес. Бо в такому випадку власнику надається більшість її напрацювань, у тому числі контактні дані постачальників та маркетингова підтримка.
  • Знайти приміщення зі зручним плануванням, наявністю комірчини та просторого торгового залу в багатолюдному, зазвичай спальному районі. Найбільш зручна форма зали – прямокутна або квадратна. Має бути один вхід для відвідувачів та окремі двері для занесення товару. Прилавкові магазини зазвичай мають площу торгового залу до 50 м2, а маркети самообслуговування – 100-300 м2. 
  • Скласти бізнес-план і розрахувати витрати – оренда приміщення та його ремонт, придбання торгового обладнання, закупи продукції.
  • Оформити підприємство – ФОП чи ТОВ.
  • Зібрати дозвільні документи – від санітарно-епідемічної, пожежної служби, податкових і фінансових інстанцій.
  • Упорядкувати виробничі процеси – знайти постачальників продукції, придбати ліцензійне програмне забезпечення для обліку й відпускання товарів, найняти кількох продавців для позмінної роботи.  
  • Здійснити маркетингову підготовку – вивіску, організацію святкового відкриття та акційних пропозицій із його нагоди.

Врахувавши перераховані переваги і виконавши ці дії, забезпечите 50% успіху своїй майбутній продуктовій крамниці.