Найбільше постраждав 21-річний франківець, який на інтернет-сайті хотів придбати мотоцикл і перерахував за нього 75 400 гривень, але після цього товар не отримав, а зв’язок з продавцем обірвався.
63-річна мешканка обласного центру також стала жертвою шахраїв: невідомі шляхом обману оформили на неї кредит в сумі 24 400 гривень.
В іншому випадку 32-річного мешканця Івано-Франківська обдурив нібито «працівник банку», який дізнався код до його банківської карточки, а потім скористався коштами, які були на ній. Йдеться про 9 000 гривень. Ще один мешканець обласного центру перерахував 5 000 гривень за сантехніку, яку не отримав, інформують у пресслужбі поліції області.
За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 ККУ. Санкція статті передбачає штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.
Поліцейські Прикарпаття вкотре наголошують бути обачними при купівлі-продажу товарів через мережу. У жодному випадку не слід наперед перераховувати кошти, оплату здійснюйте лише після доставки.
Не довіряйте стороннім особам, які намагаються дізнатись реквізити банківських карток і за жодних обставин не розголошуйте конфіденційну інформацію, за допомогою якої зловмисники можуть привласнити ваші кошти;
Якщо ви сумніваєтесь чи дійсно вам телефонує справжній співробітник банківської установи, запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти і вирішити проблему особисто, а не в телефонній розмові.
Якщо ви все ж таки стали жертвою шахраїв – одразу телефонуйте на лінію «102».
21-річний франківець може позмагатися за звання – лох року