-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Що це за речовини фунгіциди?

-Реклама-spot_img
spot_img

Сільськогосподарські культури схильні до різних захворювань. Здобути хорошу врожайність без застосування додаткових засобів захисту досить важко. Для боротьби з рослинами-паразитами та комахами-шкідниками було розроблено цілу низку спеціальних засобів. Хвороби рослин не стали винятком. Для боротьби з ними та захисту сходів від грибків, бактерій використовуються фунгіциди. Що це за речовини? Які види представлені над ринком? У чому їх переваги?

Що це за речовини фунгіциди?

ЩО ТАКЕ ФУНГІЦИДИ?

Фунгіциди – препарати, створені для боротьби з патогенними бактеріями та грибками, які є збудниками хвороб. З’єднання, представлені сьогодні на ринку, розрізняють за складом, методом впливу, призначенням і т.д.

Примітно, що перші фунгіциди були відомі ще за давніх часів. Для захисту сільськогосподарських культур активно використовувалася сірка, вино та інші підручні засоби.

- РЕКЛАМА-

Сучасні фунгіциди, у тому вигляді, в якому вони представлені сьогодні, були розроблені наприкінці 19 століття, і з того часу препарати постійно вдосконалюються. Посилюється їхня ефективність, зводиться до мінімуму негативні наслідки для навколишнього середовища, токсичність тощо.

КЛАСИФІКАЦІЯ ФУНГІЦИДІВ З ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ

Усі препарати поділені на дві категорії:

  • органічні;
  • Неорганічні.

Органічні фунгіциди у своєму складі не містять важких металів та розкладаються під впливом живих організмів. Вони не токсичні та безпечні для навколишнього середовища. Прості у використанні. Для приготування розчину фунгіцид змішують із водою у заданій пропорції. Сумісні з іншими добривами та хім. з’єднаннями.

Мінус органічних препаратів – стійкість. У ґрунті вони зберігаються протягом кількох тижнів, поступово втрачаючи свої основні властивості захисту рослин.

Неорганічні фунгіциди розроблені з урахуванням важких металів. Від органічних речовин відрізняються більш тривалим терміном дії, складним складом та поганою сумісністю з іншими препаратами.

КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА ХАРАКТЕРОМ ДІЇ

За способом дії препарати поділяються на кілька підгруп:

  • Профілактичні використовуються для запобігання можливості зараження сільськогосподарських культур хворобами. Застосовують у період із найбільшим ризиком розвитку захворювань.
  • Лікувальні працюють із зараженими рослинами. Препарат впливає на патоген захворювання, пригнічуючи його розвиток.
  • Імунізуючі. Свого роду імуностимулятори, які запобігають можливості зараження культури хворобою, стимулюючи фізіологічні процеси.

КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА МЕТОДОМ ПОШИРЕННЯ

Фунгіциди методом поширення представлені такими видами:

  • Контактні залишаються на поверхні культури, не проникаючи до її тканини. Патогенні грибки та бактерії гинуть після прямого контакту з обробленою поверхнею листа, стовбура тощо.
  • Системні фунгіциди проникають у судинну систему рослини та впливають на грибки та бактерії, що проникли у тканини культури.
  • Трансламінарні препарати також проникають всередину тканин рослини, але не переміщаються за його судинною системою. Вони мають накопичувальний ефект і здатні захищати нові листки і відростки навіть за відсутності додаткової обробки в період активного зростання.

ВИДИ ФУНГІЦИДІВ З АКТИВНОЇ РЕЧОВИНИ

При виборі фунгіциду велику роль відіграє активна речовина, яка бореться з хвороботворними мікробами та бактеріями. Від нього залежить ефективність препарату, токсичність та кількість додаткових обробок. За активною речовиною препарати бувають:

  • біологічними;
  • хімічними.

Біологічні фунгіциди – сполуки, в основі яких лежить використання корисних бактерій, що спричиняють загибель патогенних збудників хвороби. Вони не є токсини. Використовуються великими сільськогосподарськими холдингами та дачниками-аматорами.

Хімічні препарати розробляють на основі хімічних засобів та сполук у лабораторіях. Вирізняються токсичністю.

ЗАСТОСУВАННЯ ФУНГІЦИДІВ

Існує кілька методів, які застосовують для обробки сільськогосподарських культур фунгіцидами:

Обприскування є популярним методом серед дачників, городників, фермерських господарств та агрохолдингів. Зручний своєю простотою. Препарат розчиняють у воді згідно з інструкцією та обробляють рослини у зручний час. Плюс – обробка допускається під час вегетації рослин. Мінус – залежність від кліматичних умов. Для ефективної роботи препарату рекомендується вибирати сухі дні, щоб він встиг вплинути на бактерії та грибки, а не змитися з поверхні рослин дощем. У випадку агрохолдингів і фермерських господарств з великими площами посівів, для обприскування використовується авіація. Обприскування проводиться кілька разів на сезон.

Протруювання – метод обробки насіння перед посадкою.

Внесення в ґрунт фунгіцидів проводиться в період передпосівної підготовки ґрунту або після збирання врожаю. Основна мета – знищення патогенних збудників захворювань, які можуть зберігатися у ґрунті.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні