-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Що готують прикарпатські волонтери для українських військових восени

-Реклама-spot_img
spot_img

З настанням осені прикарпатські волонтери урізноманітнюють меню для військовослужбовців ЗСУ. 

Від кінця лютого віряни монастиря Святого Йосифа Української греко-католицької церкви випікають на передову енергетичні батончики, йдеться в сюжеті Суспільного.

Ці солодощі складаються з вівсяних пластівців, сухофруктів, горіхів, кокосової стружки, кунжуту, насіння льону, меду та цукру, а також масла, муки й олії.

Зі слів волонтерки Наталії Вольської, за останній місяць замовлення від захисників на смаколики зросли утричі.

“З початком зими настає й авітаміноз. Тим паче, військові виснажуються через відсутність нормального харчування. А це — вже якась емоційна насолода, коли людина їсть солодке”, — розповідає Наталія Вольська.

“Є така бригада у Харкові, якій нелегко було відправляти їжу. Зараз з цим трохи легше. Військові звідти попросили у нас рецепт, щоб виготовляти ці батончики на своїй кухні. Для захисників — це дуже корисні смаколики, тому в нас навіть є черга на них вперед”, — додає волонтерка Тетяна Васович.

- РЕКЛАМА-

Дружина військового Оксана Олійник також займається волонтерством. Її чоловік зараз — на передовій. Жінка каже, що калорійність енергетичних батончиків дозволяє воїнам замінити один прийом їжі.

“Вони кажуть, що батончики дуже зручно ставити у кишеню. Особливо, коли йдуть на завдання”, — говорить волонтерка.

Жінки готують солодощі із суміші, яку випікають у духовці 40-60 хвилин. Один готовий батончик важить приблизно 200 грамів.

У селі Угринів Івано-Франківського району волонтери з квітня пакують для військових вегетаріанський сухий борщ.

“Перший етап – наліпка, лавровий лист та обов’язково дата. Потім фасуємо буряк, моркву, квасолю, картоплю та загальну суміш. Вона складається із десяти інгредієнтів: перемелених буряка та моркви, часнику, цибулі, капусти, перцю, солі та приправи для борщу”, — розповідає волонтерка Яна Полякова.

Меню для військових урізноманітнили супами — гороховим, сочевичним, нутовим та харчо. На останній, каже волонтерка Людмила Дорошенко, з похолоданням зріс попит у військових.

“Окрім того, що це — гаряча страва, вона достатньо гостра. Там багато перцю, горіхів та приправи хмелі-сунелі. Інколи хлопці просять, щоб суп був ще гострішим, тому ми окремо пакуємо гострий перець чилі”, — розповідає Людмила Дорошенко.

Минулого тижня волонтерки вперше приготували сухий зелений борщ. Зараз вони працюють над створенням гарбузового крем-супу, розсольнику, овочевого супу та баношу.

За словами Людмили, сухі супи смакують військовим як у теплу пору року, так і в холодну, оскільки страви мають тривалий термін придатності та допомагають зігрітися.

Від кінця квітня 2022 року волонтери відправили на передову понад 8 тисяч упаковок таких супів. Це — приблизно 47 тисяч порцій.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні