-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Що потрібно пам’ятати про особисту інформаційну гігієну під час святкування Преображення Господнього

-Реклама-spot_img
spot_img

З року в рік, Російська Федерація активно продовжує розповсюджувати пропаганду та створює нові інформаційні атаки стосовно України. Основним завданням російської пропаганди на сьогоднішній день є зумисне свідоме поширення фальшивої інформації щодо масштабного розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 на території України, з метою створення паніки серед населення та відчуття незахищеності громадян всередині нашої країни.

У соціальних мережах все частіше з’являються різного роду «фейкові» новини про поширення коронавірусу, методів боротьби з ним та введених державними органами карантинних заходів. Чи траплялися вам меседжі про те, що коронавірус – це нібито біологічна зброя, що «ніякої пандемії немає», «Європа і Україна не здатні протистояти СOVID-19», або що «Всесвітня секретна спецслужба, з космосу буде опромінювати телефони, щоб знищити коронавірус!»? Чого вартують тільки фейкові публікації про примусову вакцинацію від коронавірусної інфекції COVID-19, а також поширювані кремлівськими сайтами цілі теорії змови щодо створення даного захворювання з метою зменшення чисельності населення землі, «чіпування» людей для здійснення тотального контролю над ними.

Насправді, це лише частина фейків, народжених кремлівськими мас-медіа. Такі відверто «фейкові» повідомлення, зараз масово використовуються російськими пропагандистами в інформаційній війні проти України.

- РЕКЛАМА-

Безумовно, цілковито вберегтися від маніпулятивного впливу неможливо. Однак перевірка отриманої інформації, уточнення відомостей через офіційні джерела (порядок організації карантинних заходів та відповідальності за їх порушення розповсюджуватиметься виключно офіційними каналами через Інтернет-портали Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ), обізнаність у сфері методів пропагандистського впливу, а також вміння їх визначати у журналістських матеріалах дають змогу виявити маніпулятивні прийоми та технології. Це наразі найефективніший спосіб подбати про особисту інформаційну гігієну, а також уберегтися від несвідомого розповсюдження інформаційної пропаганди.

Також, незважаючи на послаблення карантину, тенденція щодо захворюваності на COVID-19 в окремих регіонах України продовжує зростати. Ми не знаємо, якою буде епідеміологічна ситуація в Україні у наступні тижні.

Саме тому, під час святкування Преображення Господнього варто особливо дотримуватись карантинних вимог та обмежень, уникати масових скупчень людей, а також не забувайте перевіряти інформацію та довіряйте тільки перевіреним джерелам. І ще: бережіть свою психіку від абсурдних «фейків». Будьте розважливі та здорові!

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні