У Загайполі діяв один з найбільших промислових об’єктів республіканського значення – сірчаний рудник. Тут працювало понад 1000 людей, а це більше, ніж тодішнє населення села.
Понад 20 років стоїть пусткою колишній сірчаний рудник, а місцеві мешканці шукають роботи за кордоном, пише СТИК.
Сірка поряд з вугіллям, нафтою, вапняком і кам’яною сіллю належить до п’яти перших видів сировини хімічної промисловості.
Депутат Івано-Франківської обласної ради, голова об’єднання «Самопоміч» в Івано-Франківській області Богдан Станіславський, який народився і виріс в селі Обертин, минулого року на виборах до Верховної Ради балотувався від Тисменицького округу, але не пройшов.
Нещодавно в телепередачі «Відкритим текстом» Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» розповів багато цікавого, в тому числі і про свою «кмітливу ідею», яка поставила остаточну крапку в долі сірчаного рудника. Рудник розібрали на частини, розпродали все, що продавалося.
Цитуємо діалог журналіста й Богдана Станіславського з передачі «Відкритим текстом»:
– Якщо ми говоримо про бізнес, то з чого починалася ваша бізнес-діяльність?
– …на підприємстві (сірчаний рудник – ред.) я працював керівником відділу збуту, потім підприємство те збанкрутувало і тоді я став підприємцем., – розповідає Станіславський.
– Де ви накопичили свій первинний капітал для того щоб починати займатися підприємницькою діяльністю? Ви з простої сім’ї, мама ваша була продавцем, тато працював слюсарем, якщо не помиляюсь. Відповідно, у 90-х роках хтось їздив у Польщу торгувати, Арсеній Яценюк свого часу розповідав громадянам України про те, що перші гроші він заробив, торгуючи шоколадками у поїздах…
ДЕ ВЗЯВ ГРОШІ БОГДАН СТАНІСЛАВСЬКИЙ?
На тому підприємстві, де я працював (сірчаний рудник – ред.). Воно збанкрутувало, ніяк не можна було закрити підприємство, тому що були великі борги по пенсійному фонду, інших податкових зобов’язаннях. Це був колишній сірчаний рудник, це біля Коломиї. Я туди прийшов працювати як молодий спеціаліст, і стало питання: податкова не може закрити провадження про банкрутство, тому що є майно і нема що продати, бо ніхто не хоче те купляти, – продовжує Станіславський.
Тоді я… Ви знаєте, колись за Союзу, коли будувалася люба будівля і ставилось клеймо, яка організація це будувала. Я подивився де, що там пише, знайшов ту організацію в Івано-Франківську і кажу: «Ви це будували? – Будували. – А як ви це будували? – А от так ми складали: колона, балка, стінові плити, плити перекриття. – У вас є ті крани, якими ви це робили, ви можете розказати, як ви це збирали? Тобто я, пішовши у зворотному порядку по коломийських знайомих підприємцях, хто хотів будуватися, кажу: «Дивіться, я вам продам стільки-то плит, стільки-то панелей, стільки-то того, але воно ще стоїть у зібраному виді, треба, щоб ви купили ці будівлі, хтось купив одну будівлю, хтось другу, хтось третю, тобто на довірі». Мені повірили, вони проплатили ці будівлі, я на протязі пів року демонтував це, організував бригаду – у тої фірми взяв в оренду крана, найняв людей, і ми демонтували це, продали, і так оце було спочатку на довірі, а потім вже почали… тобто якщо ми зараз будуємо, але я вважаю, що наше таке, де ми заробляли – це демонтаж. На демонтажних роботах.
В іншому інтерв’ю в період балотування до Верховної Ради від Тлумаччини Станіславський казав, що покладає великі надії на емігрантів та їх повернення на Батьківщину, однак для цього потрібно створити належні умови.
Хотілося б наголосити, що ці умови були, їх варто було лише зберегти і примножити для добробуту людей, а не втілювати безглузду «бізнес»-ідею – розпродати промисловий об’єкт кавалками. Розпродувати державне майно…
Залишається одне: ці люди, які залишились без роботи і подалися на заробітки, не змогли заробити стартовий капітал на свій бізнес, як зміг це зробити Богдан Станіславський.
Тому їх серце і душа будуть роздерті на дві країни, і більша частина з них ніколи не повернеться додому, більше того – вони виїхали сім’ями, і з Загайполя в тому числі.
За неофіційною інформацією, Богдан Станіславський балотуватиметься на голову Коломийської ОТГ.
Довідково: Богдан Станіславський народився і виріс в с. Обертин. 1994 – 2001 роки працював у товаристві «Загро», де обіймав посаду начальника відділу маркетингу і збуту. У 2001 році розпочав власну справу, став приватним підприємцем. У 2008 році заснував сімейне приватне підприємство ТзОВ «Станіславський».
Частина з ДЕКЛАРАЦІЇ за 2019 р. БОГДАНА СТАНІСЛАВСЬКОГО:
ОБ’ЄКТИ НЕРУХОМОСТІ:
- Земельна ділянка у селі Обертин – площа 9329 м2, у власності з 2011 р.
- Квартира в Туреччині, площа 104 м2, придбана у 2013 р.
- Квартира у Києві, площа 49 м2 , придбана у 2013 році.
- Земельна ділянка в Обертині, площа – 785 м2 .
У власності дружини: нежитлове приміщення (підвал) у Коломиї, площею: 294,9 м2. Право власності з 2015 року.
Житловий будинок у Коломиї придбали у 2002 році, площа: 182 м2.
ОБ’ЄКТИ НЕЗАВЕРШЕНОГО БУДІВНИЦТВА:
- Будівля компресорної у селі Загайпіль, загальна площа 831,5 м2.
- Квартира у Коломиї
ЦІННЕ РУХОМЕ МАЙНО – ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ:
- Автомобіль вантажний SCANIA у власності з 2008 року.
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ у власності 2008 року.
- Автомобіль вантажний КАВЗ у власності з 2004 року.
- Причіп-платформа модель: EKWORS 39T3А у власності з 2008 року.
- Причеп марка: ШЗК 06, у власності з 2008 року.
- Причіп-фургон марка: WEIPPERT придбаний у 2010 році.
У ВЛАСНОСТІ ДРУЖИНИ:
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ, право власності з 2010 року.
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ придбаний у 2010 році.
- Автомобіль вантажний MAN у власності з 2011 року.
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ, модель: SPRINTER 308 CDI, набуття права у 2013 році.
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ, модель: 308 CDI, придбаний у 2012 році.
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ 308 CDI, у 2013 придбаний у власність.
- Причіп ПР-бортовий ДНІСТЕР, придбаний у 2014 році.
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ модель: 308 CDI у власності з 2014 році.
- Автомобіль вантажний MERCEDES-BENZ, модель: SPRINTER 316 CDI придбаний 2019 року.
ЦІННІ ПАПЕРИ:
У власності дружини:
Вид паперів: Акції, дата набуття права: 01.01.1998 року, найменування: ПАТ “Коломийська друкарня ім. Шухевича”. Кількість: 100, Номінальна вартість: 0,25.
КОРПОРАТИВНІ ПРАВА:
- Найменування юридичної особи: ТзОВ “Обер-Буд” Найменування юридичної особи (англійською): LLC “OBER-BUD” 50 % від загального капіталу.
- Країна реєстрації головного офісу у Польщі, дата придбання – 2015 р.
ДРУЖИНА ДЕКЛАРУЄ:
- Найменування юридичної особи: ТзОВ “Станіславський”
- 20 % від загального капіталу, дата придбання – 2008 р.
ЮРИДИЧНІ ОСОБИ, ТРАСТИ АБО ІНШІ ПОДІБНІ ПРАВОВІ УТВОРЕННЯ, КІНЦЕВИМ БЕНЕФІЦІАРНИМ ВЛАСНИКОМ (КОНТРОЛЕРОМ) ЯКИХ Є СУБ’ЄКТ ДЕКЛАРУВАННЯ АБО ЧЛЕНИ ЙОГО СІМ’Ї.
БОГДАН СТАНІСЛАВСЬКИЙ:
- ТзОВ “ОБЕР-БУД” Найменування юридичної особи (англійською): LLC “OBER-BUD”
- ОК “ОБЕР-БУД”
- ОК “ЦИРКОНІЙ”
- ГО “ФАЙНІ ЯБКА 57”.
Дружина Любов Станіславська:
- ТзОВ “Станіславський”
- Благодійний фонд “Прикарпатський інститут розвитку”
- ОК “ОБЕР-БУД”
- ОК “ЦИРКОНІЙ”
ГРОШОВІ АКТИВИ:
- У Богдана Станіславського готівкові кошти: 25000 USD та 80000 UAH.
- Кошти, розміщені на банківських рахунках в Америці: 5000 USD, 20000 USD, 5000 USD (у доньки).
У дружини: готівкою 97000 USD.
Телепередача:
В цій недокраїні розкраданн(продаж) державного майна прирівнюють до подвигу. Може ще Хероя йому дасте?