Упродовж 11 місяців до поліції Івано-Франківської області надійшло 150 повідомлень про зникнення 168 дітей, з яких 87-малолітні. Упродовж доби правоохоронцями розшукано 165 дітей.
Зазвичай діти залишають домівку чи школу добровільно з тих чи інших причин, частіше через непорозуміння з близькими, повідомляє Правда.іф з посиланням на Ювенальну Превенцію Прикарпаття.
До пошуку зниклих дітей одразу залучають особовий склад поліції району та області, ювенальних поліцейських, оперативні служби, кінологів тощо. І завдяки вчасному повідомленню від батьків та оперативному реагуванню поліцейських, дітей знаходять упродовж декількох годин або доби.
“Шановні батьки, як тільки вам стало зрозуміло, що дитина зникла (вимкнений телефон, дитини немає у звичному місці, де вона мала знаходитися, не прийшла вчасно додому або до місця призначення), повідомляти про це в поліцію потрібно негайно: у найближчий відділок або на спецлінію 102”, – кажуть в поліції.
Алгоритм дій батьків під час звернення до поліції за фактом зникнення дитини:
надайте співробітнику поліції актуальну фотографію дитини
докладно опишіть її прикмети та особливі прикмети (шрами, великі родимки, татуювання, можливі вади)
у чому дитина була одягнена та особливості поведінки.
якомога детальніше розкажіть співробітникам поліції про обставини зникнення дитини
спосіб життя, захоплення, де та як зазвичай проводить дозвілля, який навчальний заклад відвідує, коло спілкування
надайте по можливості телефони або адреси її приятелів.
згадайте, чи з’явилися у дитини нові знайомі останнім часом, що могло передувати зникненню, чи надходили їй дзвінки від невідомих вам людей, чи розповідала дитина про погрози або конфлікти в школі тощо.
складіть разом із співробітниками поліції орієнтування із актуальною фотографією дитини (на момент зникнення), яка буде оперативно розміщена на офіційному сайті поліції та у мережі інтернет.
Активну допомогу поліції надають небайдужі громадяни та волонтери. Побачивши повідомлення про розшук дитини у мережі інтернет, вони активно долучаються до пошуків, які нерідку дають позитивний результат.
Тож головне – не зволікати!