У ході роботи двигуна в автомобілі накопичуються різноманітні гази. Це можуть бути, як і пари мастила та бензину, так і води. Надмірний тиск завдає шкоди деталям транспортного засобу і його слід відводити.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Для зменшення шкідливих викидів в атмосферу у сучасних автомобілях встановлюють клапани вентиляції картерних газів (КВКГ) https://klifex.ua/membrany-kvkg-egr-maslootdelitelya/ . Вони прийшли на заміну масловідділювачам та мають більш удосконалену конструкцію. Одним із ключових елементів цього вузла є мембрана. Саме вона перешкоджає вільному руху газів і від її стану багато в чому залежить стабільність роботи автомобільного двигуна.
Що таке масловідділювач та клапан вентиляції картерних газів
Масловідділювач — це пристрій, який призначений для відділення моторного масла від стиснутого газу. У сучасних автомобілях цей елемент є частиною системи вентиляції картера. Мембрана масловідділювача і КВКГ — по суті, та сама деталь, яка виготовляється з гуми або більш зносостійкого матеріалу і забезпечує відведення газів з одного вузла в інший.
Принцип роботи масловідділювача дуже простий і побудований на різниці інерційних сил, що діють на краплі масла та дрібніші частинки газоподібного середовища. КВКГ це по суті клапан, який у звичайному стані відкритий — мембрана опущена. Коли двигун заводиться, виникає розрідження повітря і можливість виведення картерного газу припиняється. Тиск зростає. Коли воно досягає таких же значень, як і в дроселі, клапан відкривається і надлишок стравлюється.
Стабільна робота системи вентиляції картера призводить до якісної динаміки двигуна, а отже, і до гарного розгону автомобіля. Якщо ж є проблеми, наприклад, мембрана деформована чи розірвана, тоді це негативно впливає на витрату палива та мастила. А двигун втрачає злагодженість ходу.
Особливості експлуатації мембрани КВКГ
Мембрана масловідділювача /КВКГ – це витратний елемент, який з часом втрачає свої функціональні властивості навіть у дуже дорогих автомобілях. Яку б якісну мастильну речовину ви не використовували, вона не зможе повністю усунути знос. Проблеми з мембраною можна відстежити за такими ознаками:
- поява свисту та підсмоктування;
- надмірний тиск в картері;
- необґрунтована витрата палива та мастила;
- втрата стабільності у роботі мотора.
Підсумуємо: мембрана масловідділювача або КВКГ – невелика деталь, роль якої важко переоцінити в сучасних автомобілях. Вона відповідає не лише за функціональні характеристики двигуна, а й за його екологічність. Якщо ви виявили проблеми в роботі клапана вентиляції картерних газів, то швидше за все вони пов’язані саме зі станом мембрани. І її потрібно негайно замінити.