А ще сотник Майдану, волонтер та каратист – це все про Андрія Бойчука, кандидатуру якого затвердив Кабмін на посаду голови Івано-Франківської ОДА.
16 грудня на засіданні уряду погодили призначення 44-річного Андрія Михайловича Бойчука на посаду голови Івано-Франківської ОДА, пишуть Версії. https://bdb451b9d0628fca5c4eaa7fe2d8f7a1.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html
Для багатьох це стало несподіванкою, оскільки ймовірними претендентами на це крісло називали Назарія Іваніва – екс-голову Брошнів-Осадської ОТГ, та Марію Савку – першу заступницю трьох останніх очільників Прикарпаття.
Хоча Андрій Бойчук і народився в Івано-Франківську, проте на Прикарпатті його майже не знають. Мабуть тому, що одразу після закінчення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу він поїхав працювати за межі області.
8 років Бойчук жив на Одещині, потім перебрався до столиці, де “дослужився” до посади директора департаменту в Міністерстві енергетики. Час від часу він з’являвся і на Прикарпатті, втім надовго на батьківщині не затримувався.
Кар’єра
Як тільки в ЗМІ просочилась інформація про ймовірне призначення Бойчука головою Івано-Франківської ОДА, у Вікіпедії з’явилась його особиста сторінка. Втім через тиждень вона була вилучена з вільної інтернет-енциклопедії. Проте саме у Вікіпедії була зібрана найповніша інформація про кар’єрний злет майбутнього очільника Франківщини:
2002-2005 рр. – Компресорна станція «Тарутине», Одеське ЛВУМГ УМГ «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз» України, машиніст технологічних компресорів на КС (компресорній станції), Одеська область, м.Тарутине.
2005-2006 рр. – Одеський ЛВУМГ «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз» України, інженер електрохімічного захисту, м.Одеса. https://bdb451b9d0628fca5c4eaa7fe2d8f7a1.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html
2006-2010 рр. – Одеське ЛВУМГ (лінійно-виробниче управління магістральних газопроводів управління магістральних газопроводів) «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз» України, інженер компресорних станцій і лінійно-експлуатаційної служби, м.Одеса.
2010-2011 рр. – ІФТЦ НВЦ ТД (Івано-Франківський технічний центр науково-виробничого центру технічної діагностики) «Техдіагаз» ПАТ «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз» України, Лабораторія технічної діагностики, інженер 2-ї категорії, м.Івано-Франківськ.
2011 р. — ПАТ «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз» України, Департамент капітального будівництва, ремонтів та МТП, Управління планування, підготовки та фінансування ремонтів, відділ підготовки та супроводження ремонтів; провідний інженер, м.Київ.
2014 р. — помічник-консультант народного депутата України Андрія Парубія (радник з питань енергетичної безпеки та нафтогазового сектору).
2014 — 2015 рр. — Міністерство енергетики та вугільної промисловості України; директор Департаменту з питань функціонування та реформування нафтогазового сектору. Безпосередньо займався питаннями реформування газотранспортної системи України.
Майдан та Революція Гідності
Андрій Бойчук під час Революції Гідності був сотником 37-ї Сотні Самооборони Майдану. Після втечі Януковича його сотня взяла під охорону дипломатичні установи у столиці.
Вочевидь, саме з Майдану розпочалась “співпраця” франківця з комендантом загонів самооборони, нардепом Андрієм Парубієм. Адже з 2014 року Бойчук став помічником-консультантом Парубія у Верховній Раді.
Міністерство енергетики
Після перемоги Євромайдану Бойчук стає радником з питань енергетичної безпеки та нафтогазового сектору Андрія Парубія – на той час секретаря Ради нацбезпеки і оборони України.
Згодом франківець потрапляє в Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. – спочатку як помічник міністра Юрія Продана в “уряді камікадзе” Арсенія Яценюка.
Через деякий час Андрій Бойчук стає директором Департаменту з питань функціонування та реформування нафтогазового сектору.
Під час роботи в Кабміні Бойчук відкрито виступив проти наступника Продана – нового міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина через постачання електроенергії в Крим. В договорі АР Крим позначена як “Кримський федеральний округ Російської Федерації”, що викликало резонанс у ЗМІ.
Також Бойчук ініціював розслідування діяльності НАК “Нафтогаз України” та перевірку ціноутворення на природний газ, втім реалізувати задумане так і не вдалося.
Волонтерство
Після звільнення з Міністерства Андрій Бойчук активно зайнявся волонтерською діяльністю. Співпрацював з українською діаспорою у США.
В 2017 році заснував громадську організацію “37 Сотня Самооборони Майдану”, став співзасновником та керівником громадської спілки “Корпус захисників Революції Гідності”. Разом з волонтерами займався допомогою армії та добровольчим батальйонам.
У квітні 2020 року в рідному Івано-Франківську створив “Благодійний фонд “Центр волонтерських ініціатив”, для “допомоги Прикарпаттю у приборканні пандемії коронавірусу”. Фонд зареєстрованний в Івано-Франківську за адресою Дністровська,5 в одному з приміщень Центрального ринку.
Також Андрій Бойчук є першим віцепрезидентом Національної Федерації Кйокушінкаі Карате Унії України.
Статки
За день до засідання Кабінету Міністрів, увечері 15 грудня на сайті НАЗК була опублікована декларація Андрія Бойчука. Через два дні кандидат на посаду голови Івано-Франківської ОДА подав ще одну декларацію, бо в попередній “забув” вписати житло на Одещині.
Андрій Бойчук зареєстрований в смт.Тарутине Одеської області. Тут же задекларував квартиру, в якій прописаний. Вказав, що цим житлом фактично не користується, а власником нерухомості є Юрій Терлецький.
Сам Андрій Бойчук жодної нерухомості не має. Натомість його дружина Оксана Бойчук, володіє 30% земельної ділянки у Києві площею 12 соток та об’єктом нерухомості у столиці площею 149,7 кв. метрів. Щоправда, він не має статусу житлового, та це не заважає майбутньому голові Івано-Франківської ОДА в ньому проживати.
Дружина володіє автомобілем Skoda Fabia 1.4 2006 року випуску, а декларант є власником мотоцикла BMW K1200S 2007 року випуску .
фото ілюстративне
Андрій Бойчук є засновником двох фірм: «ЛНГ Лендхолдер» та «Інформаційне агентство Правотудей». За даними YouControl, основним видом діяльності «ЛНГ Лендхолдер» є торгівля пальним (фірма зареєстрована у 2016 році). 18 грудня 2020 року компанія змінила бенефеціара – новим власником та керівником стала Людмила Пищай.
«Інформаційне агентство Правотудей» займається діяльністю у сфері права, інформаційних агентств, дослідженнями кон’юнктури ринку та громадської думки. Статутний капітал компанії – 800 гривень. 11 грудня 2011 року Андрій Бойчук передав свою частку у агенстві співвласнику Олексію Бежевцю.
Жодного доходу від діяльності цих компаній Бойчук не задекларував.
У 2019 році єдиним доходом родини Бойчуків була заплата дружини – у «Київтрансгазі» 142 тис. грн та «Укртрансгазі» 210 тис. грн, – а також проценти “Укргазбанку” у сумі 1133 гривень.
Андрій Бойчук хоч і не працював, але має понад 9 мільйонів гривень заощаджень – 300 тисяч доларів, 280 тисяч гривень та 15 тисяч євро.
Також Бойчук 1 січня 2019 року оформив кредит у «Приватбанку» на 4 мільйони гривень. Він вже сплатив 3,6 млн. гривень у рахунок основної суми позики та майже 200 тис. гривень відсотків.
Співбесіда в Кабміні
16 грудня Андрій Бойчук в режимі відеоконференції виступив перед міністрами, відмітивши, що Івано-Франківська область має провідний економічний потенціал і за показниками ВРП поступається тільки Львівській.
Кандидат розповів, що має 13-річний досвід роботи у паливно-енергетичному секторі.
“Я можу не лише оцінити ефективність роботи, але й бачу своїм завданням зростання інвестицій у галузь та наповнення бюджету», – заявив Бойчук.
Він відмітив, що основними завданнями бачить боротьбу з ковідом та забезпечення медзакладів, залучення бізнесу до боротьби з епідемією, розвиток промисловості та використання туристичного потенціалу регіону.
“Область має унікальний рекреаційний потенціал Карпат, що в умовах коронакризи у світі та зростання попиту на внутрішній туризм створює перспективу росту галузі. Як приклад реалізації великого інфраструктурного проєкту, я бачу модернізацію існуючого Івано-Франківського аеропорту”, – додав Андрій Бойчук.
Він прагнутиме налагодити комунікацію команди президента з місцевим населенням, оскільки, на його думку, протягом останнього року вона була досить слабкою.
“Розумію структуру місцевих еліт, бачу завдання посилити комунікацію їх між собою та з місцевим самоврядуванням”, – сказав Бойчук у своїй доповіді.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поцікавився, чим Андрій Бойчук займався останні чотири роки, оскільки в особовій картці зазначено, що з 2016 року тимчасово не працює.
“Але я розумію, що якийсь вид діяльності ви провадите. То чим ви займались з 2016 року?”, – уточнив Шмигаль.
«З моменту, коли пішов з Міненерго, я не займав ніяких посад. Присвятив свій час забезпеченню потреб армії і волонтерській діяльності, зокрема. Є відповідні напрацювання, всім відомо, що залучено багато коштів з діаспори», – сказав Бойчук.
Призначення Андрія Бойчука наразі на підписі у президента Володимира Зеленського. Тож чи отримає Франківщина нового очільника ще до Нового року – покаже час.