-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Щоб кваліфікованому персоналу не платили, як прибиральникам: облрада готує звернення щодо зарплат для бюджетників

-Реклама-spot_img
spot_img

11 червня відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова.

Результат пошуку зображень за запитом "зарплата бюджетникам"

 

- РЕКЛАМА-

Члени комісії розглянули проект рішення, який виноситься на сесію “Про звернення обласної ради щодо забезпечення соціальної справедливості в засадах оплати праці працівників бюджетної сфери”.

Звернення адресоване Президенту України П. Порошенку, Прем’єр-міністру України В. Гройсману, голові Верховної Ради України А. Парубію, народним депутатам України від області.

Ініційоване Кабінетом Міністрів України підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2017 році до 3200 грн. й у 2018 році – до 3723 грн. відповідно, поряд із офіційними заявами вищих посадових осіб держави про очікуване зростання середнього розміру заробітної плати в Україні уже в другому півріччі 2018 року до 10 тисяч гривень, при збереженні на практиці методики розрахунку розміру посадових окладів працівників бюджетної сфери, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1762 грн.), несе в собі ряд загроз, обумовлюючи на практиці соціальну несправедливість, зрівнялівку в оплаті праці, відсутність мотивації та перманентне невдоволення, критичне падіння престижності самої праці й прогресуючий відтік кваліфікованих кадрів, – йдеться у документі.

До прикладу, встановивши, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн.) при одночасному збереженні розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду в розмірі прожиткового мінімуму (1762 грн.), породжує на практиці апріорі несправедливу ситуацію, коли висококваліфікований персонал та працівники некваліфікованої праці (прибиральники, сторожі, двірники тощо) отримують з урахуванням доплат і надбавок практично однакову заробітну плату, а системна незабезпеченість бюджетними коштами фонду оплати праці унеможливлює підвищення заробітної плати та її диференціацію згідно з Єдиною тарифною сіткою.

Ще парадоксальніша ситуація склалася в системі державних та комунальних засобів масової інформації, які станом на сьогодні не підлягають роздержавленню, – йдеться у зверненні.

Ситуацію проілюстрував на прикладі ОТБ “Галичина” депутат обласної ради, генеральний директор Ігор Дебенко.

За його словами, якщо ще нещодавно посадовий оклад працівників ОТБ “Галичина” – кореспондента спеціального, ведучого програм тощо, прирівнюючись до посадового окладу провідного спеціаліста, становив 3350 грн., а з червня місяця сягнув 4400 грн., то диктори, телеоператори, режисери, звукорежисери, перекладачі-дактилологи, без яких забезпечення нормального функціонування телеканалу неможливе апріорі, маючи оклад встановлений на рівні працівника 8-10 тарифного розряду, отримують у підсумку, разом із можливою надбавкою в розмірі 50%, місячну заробітну плату в розмірі 4335-4810 грн. нараховано, електромеханіки, адміністратори трансляції, інженери засобів радіо і телебачення – 3594-4069 грн., в той час як прибиральниці, завідуючі господарством – 2643 грн. плюс доплату 1080 грн.

Такий підхід є не лише соціально несправедливим, економічно необґрунтованим й демотиваційним, а й несе перманентну загрозу можливих конфліктів всередині колективу. Більше того, сформована система визначення посадових окладів та можливих надбавок працівникам комунальних мас-медіа в існуючих реаліях робить їх неконкурентними з точки зору рівня оплати праці не лише у порівнянні з приватними телерадіокомпаніями, але й навіть колишніми ОДТРК, а віднедавна філіями “Суспільного”, які пропонують потенційним працівникам досить високі оклади, – зазначають автори звернення.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Щоб півищити зарплату треба провести атестацію працівників. Багато хто і на таку зарплату не заслуговує.Диплом купив, роботу купив, а розум не купив і тому працювати не може. І все тягне на зад. І так по всій країні, без освіти із дипломами двох чи трьох університетів.Тому і Україна відстає в розвитку. Колись краще вчили в ПТУ чим тепер в університеті.

  2. Всі ж так хотіли до Европи,а там професія двірник добре оплачується..І ще……про яких курва кваліфікованих спеціалістів йде мова? Де вони? То ми живемо так ху…..( погано) бо спеціаліст 10 тис. не заробляє?

  3. Прибиральники і двірники заслуговують вищу зарплату ніж “кваліфіковані працівники”. Тому що користі від них більше і ризики для здоров’я більші(для прибиральників і двірників). Ці категорії працівників заслуговують на депутатську зарплату хто б там що не казав

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні