-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Щоб не стати потенційним трупом: хто, як і коли перевіряє димоходи та вентиляції в Івано-Франківську

-Реклама-spot_img
spot_img

Системи вентиляції і димоходи – ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже очищають наші оселі від небезпечного чадного газу, який виділяється при роботі газових приладів.
WestNews вирішив поцікавитися, як в Івано-Франківську проходить чистка димоходів та вентеляційних каналів. Адже всім відомо, що за останній час у місті сталося дві резонансні історії – загибель сім’ї від чадного газу та скандал із будинком під номером 63, що на вулиці Шевченка.
Ігор Влізло, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, розповів, що роботи здійснюються управляючими компаніями такими як “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія”, “Дирекція замовника”, “Балтія-сервіс” та ОСББ. Також він зазначив, що найкраща картина по перевірках в МІУК, адже у них на балансі більш нові будинки.
А от серед проблемних “Балтія-Сервіс”, зокрема це пов’язано з тим, що компанія управляє старими будинках, в частині з них є пічне опалення. Пан Ігор розповідає, що в таких будинках найчастіше винуватцями у різних інцидентах є самі мешканці, бо як правило люди обманюють компанії, надаючи їм липові довідки про виконання перевірки.

“До прикладу, Шевченка 63, там люди без тепла, але газ вже включили. І ось вони кажуть: “Ви нас перевіряєте, не даєте нам ніяких можливостей і так далі”. Ми почали детальну перевірку, а вони приховали два димоходи. До чотирьох метрів сажі – це потенційні трупи. Дивуюся, як вони по сьогоднішній день ще жили. Там тяги ніякої не було. Коли почали піднімати довідки, то вияснилося, що перевірка здійснена, а отже все нормально. Тоді виникає інше питання: “Як далі вірити людям?””

Також пан Ігор додав, що після того, як будівельники виявили проблему, фірма, яка це все робила,  перенаправила довідку як негативну. Тобто, простіше кажучи, це показує недобросовісність певних інстанцій. Складається відповідно така ситуація, або люди попросили написати довідку, або майстри за сто гривень все одно її написали. Тож відповідно, якщо є акт перевірки виконаних робіт – газове господарство включає газ.

“Тобто, простіше кажучи, газовики дивляться на акт обстеження, він липовий, і це приклад не добросовісності. Я не гарантую, що ті довідки які нам надали відповідають дійсності.”

Тоді ж постає питання: “Як з цим боротися і що робити?” Пан Ігор відповідає, що примусовим шляхом в домівку зайти не може ніхто, ні поліція, ні будь-які працівники.

“В таких випадках ми тепер жорстко поступаємо – якщо немає акту перевірки, тут же ж газове господарство виключає даний будинок від газопостачання. Якщо будинок далі буде функціонувати, то станеться, не дай Боже, як на Січових Стрільців. Якщо дається липова довідка акту перевірки, то несе відповідальність підприємство, яке здійснило перевірку.”

- РЕКЛАМА-

Але тим не менш, пан Ігор зазначив, що в загальному люди з розумінням відносяться до перевірок, адже була дуже гарна просвітницька робота. Розуміють, що десь треба заплатити незначну суму, але ж краще віддати ці гроші і не ризикувати життям.
Щоб не стати потенційним трупом: хто, як і коли перевіряє димоходи та вентиляції в Івано-Франківську
А от Геннадій Пономаренко, начальник управління житлової політики департаменту ЖКГ, голова ОСББ, розповів, що в управлінні є близько 80 проблемних будинків, в основному вони відносяться до приватних ЖЕКів, або ОСББ.
Але тим не менш роботи виконують згідно з графіком, який надає Управління газового господарства. До опалювального і після опалювального періоду мають перевірятися канали. Якщо це тільки вентиляційні канали, то достатньо однієї перевірки в рік, перед опалювальним сезоном. Грубо кажучи, акт перевірки має бути поданий до 15 жовтня до Управління газового господарства. Якщо ж говорити про великого управителя, в якого багато будинків, то звичайно, що одноразово не можливо перевірити. Тому для цього затверджуються графіки і протягом року перевіряється.

“Постійно десь виникають проблеми, але от на Шевченка 63 зібралося все разом – поруч новобудова, яка перебиває тягу, утворилася зона вітрового підпору, старі забиті канали, які потребують ремонту.

Серед проблем, з якими найчастіше зустрічаються працівники, пан Геннадій виділяє – влаштування додаткової вентиляції, яку при наявності газових приладів не можна, або засмічення.

“Дуже часто витягують птахів. Дуже важливим питанням є вентиляційні решітки. Люди не обслуговують її часто, в неї є заводська сіточка і її регулярно треба чистити. Про неї забувають, бо візуально вона не видима. А за місяць-два ця сітка, особливо жирами запливає, перетворюється на стінку, яка відповідно не пропускає повітря. Дуже часто при перевірках питання знімається їх чисткою.”

Пан Геннадій зауважив, що проблема, коли мешканці не пускають працівників є особливо актуальною в маленьких будинках. Адже є багато різних приладів, починаючи зі звичайних газових котлів і закінчуючи пічками, на які люди не завжди отримували дозвіл по підключенню нового приладу. Це в свою чергу призводить до того, що люди бояться припису на ліквідацію даного приладу.
Виконавчий директор “Балтія-сервіс”, Максим Сирлик, також розповідає, що найбільше проблем, з якими стикається компанія, виникає саме через мешканців. Причина така ж – люди не впускаю у свої помешкання працівників для перевірок, або відмовляються плати належні кошти.

“В загальному перевірено близько 50 будинків, це 350 квартир. Ситуація зараз така, що практично у всіх вентиляційних каналах потрібно робити чи ремонт, чи реконструкцію.  Само собою потрібні досить великі кошти. Жителі деяких будинків відмовляються плати кошти, які передбачені договором.”

Також він додав, що подавав пропозицію на сесію міської ради, яка відбулася 15 лютого, щоб мати право на фінансування. Управитель наголосив, що за ці кошти можна було б відновити більшість димових та вентиляційних каналів, проте рішення не прийняли.

“Є 245 будинків, які не бажають співпрацювати з компанією. Тим не менше, є 287 будинків, які виконують умови договору.”

Якщо будинки в достатньо хорошому стані, то їх зразу перевіряють і підключають. Якщо трохи складніше, то буквально на декілька годин відключається газ, і за день все вирішується. І тут зразу виникає думка, що всі балансоутримувачі “розгрібають” проблеми, які після себе залишили ЖЕКи і це проблеми, які не сформувалися за місяці – їх просто не вирішували роками. Чи не так?
Щоб не стати потенційним трупом: хто, як і коли перевіряє димоходи та вентиляції в Івано-Франківську
Стан будинків, всієї системи, оцінюється на “3”, тобто задовільно. За словами, виконавчого директора, зараз максимально зробилися ті роботи, які були необхідні. Більше робіт вже буде проводитися влітку.

“Були порушення, які усувалися протягом дня – робилися і переобладнання, і мурування. Надто значних порушень немає. Серед надзвичайно проблемних будинків – Шевченка 63. Будинок знаходиться у зоні вітрового підпору, частину вже усунули.”

Як бачимо, основною проблемою, з якою стикаються працівники – це мешканці. Не варто думати, що схитрувавши чи обманувши, нічого не буде. Адже кожна дія має свій наслідок. І хто зна, якби могла закінчитися трагічна історія на Січових Стрільців, якби вчасно і по правилах все було зроблено. Бережіть себе і будьте свідомими!
Підготувала Люся ГРИБИК

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні