-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Шість «забанених» АМКУ фірм Франківщини отримали підряди на 20 мільйонів

-Реклама-spot_img
spot_img

На Прикарпатті компанії, внесені до «чорного списку» Антимонопольного комітету України (АМКУ), продовжують отримувати гроші з бюджету. Про це написала Марія Гаврилюк у виданні «Курс».

Пов’язане зображення

 

- РЕКЛАМА-

На Івано-Франківщині адмінколегія АМКУ внесла до «чорного списку» понад 30 компаній  через спотворення результатів тендерів (узгодили свої дії, аби гарантовано хтось із них виграв).

Шість з понад 30 фігурантів «чорного списку» після заборони брати участь у тендерах продовжили отримувати замовлення у бюджетних установах області. Активісти «Антикорупційної платформи» порахували, що бюджетні установи перерахували фірмам-порушникам 20 млн грн.

Зокрема, підприємець Іван Рубашний після занесення до «чорного списку» уклав договорів з бюджетними установами майже на 1,5 млн грн. Він постачав м’ясо та рибу відділу освіти Галицької РДА та Бурштинській міській лікарні. Всі договори, окрім одного, з Рубашним замовники укладали на допорогові суми. Один договір на суму 416,4 тис. грн відділ освіти Галицької РДА уклав після проведення переговорної процедури закупівлі, яку провів після того, як тендер двічі не відбувся через недостатню кількість учасників.

Порушники ТОВ «Альтеко» і ТОВ «Гріненерджі» занесені до «чорного списку» разом. Ці фірми узгодили конкурентну поведінку у тендері на закупівлю пари та гарячої води, який оголосив Погонянський психоневрологічний інтернат. На той час обидва підприємства очолював Михайло Петрів, зараз керівником обох фірм є Ігор Карпенко, а кінцевим бенефіціаром – Роман Карпенко.

Після занесення у «чорний список» ТОВ «Альтеко» уклало з бюджетними установами договорів на понад 11 млн грн. Всі договори укладені за переговорною процедурою. Фірма «Гріненерджі» за такою ж процедурою – майже на 6 млн грн.

Замовники обґрунтовували переговорну процедуру тим, ці фірми є монополістами, орендують у них котельні, тому з технічних причин нібито неможливо провести процедуру відкритих торгів.

Крім того, ПП Михнюк Геннадій Григорович отримав від Рогатинської школи-інтернату Івано-Франківської облради КП Рогатинська ЦРЛ 460 тис грн., ТОВ Фірма «Калина ІФ» ЛТД від КП облради з експлуатації майна 13,4 тис грн. та ТОВ «Містобуд» від КП «Житлоінфоцентр» (Коломия) 3,6 тис грн.

Видання нагадує, що фірми, притягнуті до відповідальності через спотворення результатів торгів, відсторонюються від участі у тендерах на три роки. Якщо вони все-таки вирішать обійти закон, замовник зобов’язаний відмовити учаснику з «чорного списку» брати участь у процедурі закупівлі.

Від «Наших грошей»:

Засновниками ТОВ «Містобуд» є Нестор Мацюк та Володимир Савчук, який очолює фірму.

Власником та директором ТОВ Фірма «Калина ІФ» ЛТД є Тамара Микитюк.

Потрапляння фірми в “чорний список” означає, що вона не може брати участь в відкритих торгах. Отримання підрядів по допороговим сумам – не заборонено.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні