Школи Калуської громади стануть першими в Україні, що пройдуть антибулінгову сертифікацію
Диван на коліщатках в темній вітальні

Школи Калуської громади стануть першими в Україні, що пройдуть антибулінгову сертифікацію

Автор: Олег Мамчур
07/07/2025 16:45
Азов
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Калуська громада стала учасницею міжнародного пілотного проєкту «Протидія булінгу» в межах програми Interreg NEXT: Румунія – Україна 2021–2027.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

У межах реалізації ініціативи підписали Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Громадський центр «Еталон».

Документ підписали голова правління ГО «ГЦ «Еталон» Леся Аронець та представники Калуської громади. На зустрічі також були присутні проєктна менеджерка Олена Зварич, депутатка міської ради Оксана Савчук — яка сприяла комунікації з ГО «Еталон», та начальниця управління освіти Ірина Люклян.

Проєкт має назву «Ми всі в одній команді у боротьбі з булінгом у румунських та українських школах». Участь у ньому візьмуть 20 шкіл із трьох громад Калуського району — Калуської, Долинської та Вигодської. Від Калуської громади до програми залучено шість закладів освіти.

У рамках проєкту передбачено:

  • опитування учасників освітнього процесу (учнів, педагогів, батьків) та представників ювенальних служб, громадських організацій;
  • міжнародну сертифікацію шкіл за результатами досліджень (вперше в Україні);
  • створення антибулінгових класів дозвілля;
  • тренінги від українських і румунських експертів;
  • оснащення шкіл спортивним інвентарем і радіостанціями.

Ініціаторами стали Міністерство розвитку громадських робіт та адміністрації Румунії та незалежна профспілка працівників освіти Марамуреша. Основні виконавці — ГО «Громадський центр «Еталон» (Україна) та Спілка освітян Мармуреша імені Лесі Українки (Румунія).

Це один із перших кроків до впровадження в Україні європейської практики сертифікації шкіл за рівнем безпечного освітнього середовища.