Сонячні електростанції (СЕС) мають велике значення не лише для окремого споживача, але і для енергетичної системи України загалом. Не в останню чергу саме завдяки їм вдається зменшити дефіцит генерації. Сонячні електростанції встановлюють на дачі, у приватних будинках, у багатоквартирних господарствах, на підприємствах. Можна вибрати різну конфігурацію обладнання. Загалом, аби здійснити проєктування СЕС під ключ, треба звернутися до професіоналів із відповідним досвідом і кваліфікацією.
Етапи робіт зі встановлення обладнання
Починається проєктування з передпроєктних завдань. На цьому етапі проводяться дослідження з тим, щоби визначити період виконання проєкту та всілякі ризики. Здійснюється також комп’ютерне моделювання. Воно дає змогу знайти оптимальне інженерне рішення, знизити витрати під час монтажу й експлуатації СЕС.
Велике значення має техніко-економічне обґрунтування. Якщо йдеться про великі підприємства, у документі знаходять відображення:
- Потужність майбутньої СЕС та обсяги електроенергії, що вона вироблятиме.
- Необхідні матеріали й обладнання.
- Трудові ресурси.
- Екологічний вплив.
- Місце розташування.
- Економічна доцільність.
- Енергоефективність тощо.
Загалом на цьому етапі велика увага приділяється дослідженням, що виявляють потенційні перешкоди й ризики, які можуть з’явитися під час монтажу станції, і їх подолання. Складність робіт залежить від масштабу проєкту: чим він більше, тим складніше. Також саме техніко-економічне планування остаточно виявляє вартість станції й перелік кошторисної документації.
Технологія народження супутнього бізнесу
Вартість обладнання для СЕС компенсується доволі швидко. Після цього вся електрика, яку ви виробляєте, стає вашим прибутком, з неї можна отримувати дохід. Один із варіантів це зробити в Україні – System Energy Storage, і тут https://www.solargarden.com.ua/systemy-nakopychennya-enerhii/ ви дізнаєтеся, як реалізувати такий проєкт на власній геліостанції. Йдеться про систему зберігання, яка дозволяє використовувати електрику, вироблену раніше. Функціонування Energy Storage не лише забезпечує безперебійне живлення приватних промислових підприємств і домогосподарств, але й у глобальному сенсі зменшує дисбаланс між виробленою та спожитою енергією.
Серед переваг такої системи:
- Раціональне управління енергією – електрику можна накопичувати й використовувати в разі високих енергетичних потреб.
- Енергоефективність.
- Підвищення енергонезалежності домогосподарств і бізнесу.
Накопичена енергія використовується тоді, коли в мережі виникають аварії. Це запобігає втратам продукції комерційних підприємств під час простоїв. Можна заробляти на різниці цін між періодами низького й пікового попиту, а також мати прибуток від надання резерву потужностей компаніям і забезпечення балансу між споживанням і виробництвом електричної енергії.
Реклама