Штраф чи в'язниця: яке покарання загрожує за ухиляння від мобілізації під час війни
Диван на коліщатках в темній вітальні

Штраф чи в’язниця: яке покарання загрожує за ухиляння від мобілізації під час війни

Автор: Світлана Якимчук
01/11/2022 21:27
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Під час мобілізації законом передбачена відповідальність для осіб, які ухиляються від призову, хоча не мають вагомих підстав для отримання відстрочки. Розповідаємо, які покарання застосовують до них на практиці.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Коли саме і за яких умов настає кримінальна відповідальність за порушення законодавства про військовий обов’язок та військову службу в частині ухиляння від мобілізації розповів НВ Ростислав Небельський, юрист Arzinger, передає Правда.іф.

Кримінальна відповідальність за ухилення настає після того, коли особі вручили повістку саме на проходження служби після того, як вона пройшла медкомісію, була визнана придатною, а підстав для відстрочки немає.

Якщо це первинна повістка, яка стосуються уточнення облікових даних, то за неявку настає лише адміністративна відповідальність.

«Кримінальна відповідальність встановлена статтею 336 Кримінального кодексу України і вона сформульована саме як ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Відповідальність встановлюється позбавленням волі від 3 до 5 років.

Важливий момент: суди зрідка встановлюють реальне позбавлення волі. Найчастіше це обмежується формулюванням про позбавлення волі, але без реального відбування покарання. Тобто встановлюється строк, протягом якого особа має здійснювати певні обов’язки — з’являтися до відповідного органу, відмічатись, як це називають, повідомляти про зміну місця проживання, наприклад. І після завершення цього встановленого терміну вважається, що особа відбула покарання”, — пояснив правозахисник.