У Коломиї, що на Івано-Франківщині, в шелтері для переселенців відкрили дитячий майданчик. Його облаштували за гроші швейцарського благодійного фонду “Terre des hommes” та міського бюджету.
Про це Суспільному розповів менеджер організації Антон Білюк, передає Правда.іф.
З його слів, сума гранту фіксована — до 5 тис. євро на один центр, але вона може змінюватися, якщо є обґрунтування і співфінансування.
“В нас є програма підтримки центрів компактного проживання. Наразі в роботі 12 об’єктів. В Коломиї ми підтримали два проєкти — це дитячий майданчик і навчальна кімната в іншому компактному центрі. Запити дуже різні: вдосконалення системи опалення, закупівля твердопаливних котлів. З усієї області до нас звертаються власники приватних садиб, керівники комунальних установ, де проживають переселенці”, — розповідає Антон Білюк.
Майданчик облаштували в одному із трьох шелтерів, що діють в Коломиї. Тут проживають приблизно 20 діток дошкільного віку, які переїхали із прифронтових міст та сіл.
Інна з трьома дітьми понад місяць живе у Коломиї. Їхній дім — у Запорізькій області за 30 км від атомної електростанції. Тут, каже жінка, почувається у безпеці. Старший син вже навчається онлайн, а двоє дошкільнят радіють новому майданчику.
“Найважче для нас було переїхати сюди. Виїхати з окупованої території до Запоріжжя. А тут нам все подобається”, — ділиться Інна.
За словами голови Коломиї Богдана Станіславського, в громаді зареєстровані приблизно 10 тисяч вимушено переміщених людей. Частина переселенців живуть у приватному секторі, решта — у місцевих прихистках.
“Загалом на ці три шелтери виділили понад 4 млн грн. Ми створили умови для проживання, далі — вже йде покращення. З бюджету надійшло приблизно 600-700 тис. грн, решта — це грантові гроші”, — каже Богдан Станіславський.
Менеджер фонд “Terre des hommes” Антон Білюк, голова Коломийської громади Богдан Станіславський та заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Загалом на Івано-Франківщині наразі перебувають понад 147 тисяч вимушених переселенців, серед них понад 46 тисяч — діти, повідомила заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко. Тому, з її слів, потреба в приміщеннях, де люди житимуть тривалий час, є нагальною.
“Ми всіх інвесторів, донорів націлюємо на те, щоб робили поточні ремонти, капітальні ремонти в тих об’єктах, що можуть бути використані для довготривалого перебування. На сьогодні є понад 100 таких об’єктів в різних громадах Івано-Франківщини. З них тільки 26 об’єктів — у проєкті. Там вже проходять тендерні процедури. Будуть робити поточний ремонт чи інші дрібні роботи”, — розповідає Людмила Сірко.
Менеджер благодійного фонду “Terre des hommes” Антон Білюк каже, отримати грантові гроші може кожна громада, яка приймає вимушено переселених людей.