Для власників позашляховиків питання, яку купити резину, таке ж актуальне, як у водіїв легкових машин. Тут потрібно провести ретельний аналіз умов, в яких шини будуть експлуатуватися, і лише потім робити остаточний вибір.
Типи шин для позашляховиків
Під позашляховики можна купити шини різних типів. Важливо звертати увагу на співвідношення асфальт/грунт, яке вказується в описі кожної моделі:
- High Performance (100/0). Гума преміального класу призначена виключно для експлуатації на асфальтованому покритті. Належить до розряду швидкісних автошин із зменшеним рівнем шуму, чим підвищується комфорт під час їзди. Її головна перевага – максимальне зчеплення із дорогою, незалежно від погодних умов. Під такі шини диски можна підібрати різного типу – головне, вибрати відповідний розмір. Резина High Performance для позашляховика – ідеальний варіант для їзди у міських умовах.
- High Terrain (80/20). Такі моделі відмінно підходять водіям, які більшу частину часу їздять по асфальту і зрідка долають шляхи бездоріжжям. На протектори наносяться класичні малюнки симетричного плану. При їзді дорогою з брудом вони швидко забиваються, що ускладнює керування машиною. Для шоферів з регіонів, де відсутнє якісне асфальтоване покриття, така резина – не найкращий варіант.
- All Terrain (50/50). Великою популярністю користуються універсальні шини AT. Якщо такі шини купити, водій зможе регулярно їздити різнотипними покриттями. Однак варто врахувати їхні недоліки – підвищена шумність та керованість гірша, якщо порівнювати з іншими типами. Також гума All Terrain не порадує любителів швидкісної їзди по трасі.
- Mud Terrain (20/80). Таку резину купити варто водіям, які рідко їздять рівним асфальтом. Вони демонструють відмінне зчеплення на сухому, мокрому чи брудному покритті. Все завдяки тракторному малюнку на протекторі та міцності конструкції каркасу. На асфальтованій дорозі видається сильний шум з-під коліс, а самі шини швидко стираються.
Критерії вибору шин для позашляховиків
Перше, на що потрібно звернути увагу власникам позашляховиків – типорозмір, який вказується у техпаспорті авто. Мінімальне відхилення може погіршити керованість та маневреність машини на трасі.
Якість автомобільної гуми багато в чому залежить від виробника. Моделі провідних шинних брендів витриваліші та відмінно пристосовані до найскладніших умов експлуатації. Вони прослужать довше, ніж шини компаній середнього або бюджетного сегменту.
Дата виробництва шин для позашляховика – не менш важливий аспект. Вони повинні бути свіжими, випущені максимум три роки тому. Якщо покришки виготовлені раніше, краще вибрати інший варіант.
Купувати шини для джипів рекомендується комплектом. Це гарантує рівномірний знос, а водієві не доведеться пристосовуватися до манери поведінки покришок від різних виробників.
Важливо купити диски, які витримають вагу габаритних шин для позашляховика. Найкраще підходять ковпаки з міцної сталі, на які не впливають сильний холод або пекельна спека. Вони витриваліші, а тріщини на них утворюються у рази рідше, ніж на литих виробах.
Підсумки
До вибору резини для позашляховиків слід підійти з максимальною відповідальністю. Кожен водій має індивідуально вирішувати, яка модель краще підходить під певні умови експлуатації. Від цього залежить, як поводитиметься машина на швидкісних трасах або бездоріжжя за різної погоди.