Рогатинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у справі княгиницького сільського голови Леоніда Байди. Війт був звинувачений в тому, що умисно не виконав постанову суду, яка набрала законної сили і була покликана узаконити факт придбання приватною особою сотні паїв сільськогосподарського кооперативу «Княгиничі».
Як йдеться у тексті вироку, опублікованому в єдиному реєстрі судових рішень.
Ще два з половиною роки тому один із районних судів міста Львова зобов’язав голову Княгиницької сільської ради зареєструвати 101 договір купівлі-продажу майнових паїв СК «Княгиничі» та видати покупцеві єдине свідоцтво про право власності на майновий пай, анулювавши свідоцтва попередніх власників.
22 вересня 2016 року Львівський апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Княгиницької сільської ради на це рішення, але залишив постанову суду першої інстанції в силі. Виконавча служба, добиваючись виконання судового рішення, у жовтні-листопаді того ж року двічі штрафувала сільраду – на 5 100 та 10 200 гривень. Зрештою проти сільського голови порушили кримінальну справу за звинуваченням у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення службовою особою, яка займає відповідальне становище).
Сільський голова Леонід Байда свою вину не визнав, аргументуючи це тим, що не був боржником у виконавчому провадженні, та від дачі показань на суді відмовився. Просив визнати його невинуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдати, інформує Правда іф.
Секретар сільської ради назвала рішення львівського суду несправедливим, стверджуючи, що його неможливо виконати через відсутність майна на таку суму, яка зазначена у рішенні суду . Крім цього, чиновниця стверджувала, що сільський голова не може нести відповідальність за всю сільську раду.
Справа в тому, що на сесії Княгиницької сільської ради 23 травня цього року депутати винесли рішення, яким намагалися прийняти удар за невиконання судового рішення на себе. Однак, на аргумент «колективної відповідальності» Рогатинський суд під час розгляду цієї справи не зважив, оскільки питання виконання судового рішення не належить до повноважень сесії сільської ради.
Отож, Леоніда Байду визнали винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 382 КК України, та призначили йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки із забороною займати керівні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 1 рік. Зважаючи на стан здоров’я підсудного, його пенсійний вік та обставини справи, сільського голову звільнили від основного покарання, призначивши випробування з іспитовим терміном 1 рік.
Рішення Рогатинського суду Леонід Байда може ще оскаржити в Апеляційному суді Івано-Франківської області до 21 листопада.
Справа є сфабрикованою і “підкріпленою” відповідними стимулами. Голові Княгиницької сільради пропонували рогатинські “служителі” феміди за 10 тис. дол. вирішити справу на користь звинуваченого. Справа в тому, що інформація про об’єкт суперечки – майнові паї – подається в завуальованій формі без конкретизації суті справи. А суть справи полягає в наступному: приватною особою, вихідцем (уродженкою) із села Княгиничі, яка давно проживає в Італії, було здійснено неправомірну діяльність – підкуп і заволодіння шляхом обману майнових паїв односельчан З МЕТОЮ ОВОЛОДІННЯ БІЛЬШОЇ ЧАСТИНИ БУДІВЛІ, ДЕ РОЗТАШОВАНА СІЛЬРАДА. Менша частина будівлі (3 кімнати) використовувалася сільрадою ще з совєцьких часів, ІНША БУЛА В РОЗПОРЯДЖЕННІ ПРАВЛІННЯ МІСЦЕВОГО КОЛГОСПУ “РОСІЯ”. Метою власника (ці), яка давно не проживає в селі Княгиничі є ЗАВОЛОДІННЯ шахрайським способом і шляхом підкупу рогатинських “служителів” феміди ВСЬОГО ДЕРЖАВНОГО МАЙНА – цілого адміністративного будинку буквально за БЕЗЦІНЬ. Це ганьба і місцевим жителям с. Княгиничі, які начебто каються, що вчинили необачні дії зі своїми майновими сертифікатами, а тепер зайняли споглядальну позицію, і ганьба місцевому правосуддю, яке стало на бік комерційних інтересів у боротьбі сільського голови за власність громади.
Козачелагерського сільського голову Гуріна Олександра Олешківського райоку Херсонської області працівники поліції та прокуратури намагаються “”спасти”” від аналогічного вироку
Наші судді і чиновники сільських рад одне одного варті: вони разом “кришують” різних місцевих “авторитетів” і злочинців, беруть з них “відкати”, використовують проти тих людей, на яких “мають зуб” або на чию землю і хату “кинули око”.
Хоч сільради і суди намагаються мирно співіснувати і співпрацювати, все таки між ними трапляються конфлікти і “розборки” за сфери впливу і за здобич.
На початку незалежності (1991-1993 роки) частина колгоспних полів була поділена на земельні ділянки і роздана людям під городи (за це ставлю великий “+”).
Питання:
Чому зразу не було закріплено за людьми належним чином право користування ними (чому не присвоєно кадастрові номери, не виготовлені державні акти)?!
Чому люди мусять місяцями-роками оббивати пороги бариг і корупціонерів, витрачати час і кошти?!
Чому чесні і порядні люди повинні потерпати від корумпованих чиновників (в тому числі і сільрад) і лихих сусідів?!
За все це повинна відповідати і теперішня влада і її “папєрєднікі” (як червоні, так і інших мастей)!
Ті, хто не допрацював ці закони і не закріпив належним чином право власності людей на земельні ділянки, повиннні бути притягнуті до кримінальної відповідальності за геноцид проти народу України і за злочин проти безпеки і цілісності держави!
А наші голови сільрад нічим не кращі, не менш прорадянські і проросійські і не менш корумповані.
Ці гниди знають тільки себе і свої родини. Вони сплять і думають: що в кого забрати, кого як використати, як нашкодити своїм конкурентам, як обманути і при цьому задобрити і використати в своїх інтересах вищих чинів влади. Вони також “кришують” земельних аферистів, ласих до чужої землі і майна, самогонщиків, беруть з них відкати. А тих, хто не може за себе постояти і не має впливових захисників, взагалі за людей не мають.
Тому, всі дії, які вказані в коментарі о 22:30, потрібно також застосовувати і проти корумпованих сільських рад.
В цьому також і наша вина, тому що після Помаранчевої революції ми мали (і маємо ще) можливість надсилати звернення до нової влади – Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, керівництва правоохоронних органів, центральних проводів політичних партій і громадських організацій. В зверненнях треба вказувати конкретні випадки злочинної діяльності суддів і правоохоронців, в тому числі і сумнозвісного Рогатинського районного суду.
Також дані факти треба висвітлювати на політичних і громадських акціях (мітингах, зборах).
Тож не біймося і не встидаймося!
Треба перебороти в собі той страх, який вселили нам більшовики та інші “визволителі”, чиї послідовники і намісники сидять зараз в наших судах та інших органах влади!
Слава Україні!
Героям слава!
Слава нації!
Смерть ворогам!
Це капец! Яка справедливість? Йди до суду і нічого не вирішиш! Це знущання із чесних людей!
Наші судді часто стають для злочинців – як вовчиця для вовченят, а для чесних і порядних людей – як лисиця для зайченят. А фальшивість і жорстокість наших суддів я побачив в 2000 році на прикладі суддів Рогатинського районного суду, коли розглядалась справа про побиття і нанесення середніх тілесних ушкодшень (перелом ребра) моїй бабусі (1929 року народження) в селі Васючин агресивними і ласими до чужої землі сусідами, які мають впливових родичів (на той час: начальника одного з підрозділів обласного МВС; депутата облради і члена правління одної з провідних нафтогазових компаній; заступницю головного лікаря одного з медзакладів району). Місцеві “жреці Феміди” діяли за старими перевіреними НКВдистсько-КДБістськими і бандитсько-хуліганськими методами: спотворювали дійсні очевидні факти і висували неправдиві абсурдні звинувачення своїй жертві. На сьогоднішній день ситуація мало змінилася. Я не можу приватизувати подвір’я і городи своїх дідів і прадідів, лишених мені в спадок, тому, що добробут і безпека людини в наші державі залежить не від її поведінки і відношення до людей, а від агресивних сусідів, корумпованих чиновників, суддів і правоохоронців!
В нормальних державах такі горе-судді сиділи б за гратами, разом з тими, кого вони прикривають, і тими, хто їх прикриває.
Капець сільського голову засудили за те що він рейдерам не віддав останнє майно села