Ще з давніх часів мости були важливими спорудами, через які можна було швидко дістатись бажаної точки, подорожувати чи торгувати. Сьогодні в Україні дуже багато мостів, кожний з яких є не просто частиною транспортних магістралей, а унікальним і неповторним винаходом людства. Пропонуємо вашій увазі топ-7 найгарніших мостів з різних куточків України, які обов’язково потрібно відвідати, пише ШоТам.
1. Старий австрійський міст
Де: смт Ворохта, Івано-Франківська область
Це один з найбільших кам’яних мостів світу. Віадук у Ворохті поправу вважається найстарішим мостом України.
Цей залізничний кам’яний арковий міст через річку Прут збудували ще за часів Австро-Угорської імперії у 1895 році. На будівництві працювали полонені італійські солдати, а також наймані робітники з-поміж іноземців та тутешніх жителів.
Віадук у Ворохті має 130 метрів в довжину, ширина центральної арки становить 65 метрів. У 2000 році поряд був побудований новий міст, по якому тепер і їздять залізничні склади. Старий Австрійський вже не функціонує і отримав статус пам’ятника історії.
2. Південний міст
Де: м. Київ
Це найвищий міст України, який є справжньою окрасою столиці. Він з’єднує лівий і правий береги міста, є одним зі складових цілого комплексу, що містить в собі ще й автомобільну розв’язку, проспект Бажана, 6 автомобільних смуг і тротуари для пішоходів.
Південний міст – триразовий чемпіон міста серед мостів: по ширині, висоті і довжині. Щодня він пропускає понад 90 000 різних автомобілі.
3. Інгульський розвідний міст
Де: м. Миколаїв
Це один з найбільших розвідних мостів у Європі. Довжина Інгульського моста становить 422 метрів. На ширині 18,5 метрів вдалося розмістити чотири автомобільні смуги та два тротуари завширшки 2,25 метра, а також тут прокладено тролейбусну лінію. Розвідна частина становить 76 метрів.
Міст відкрили у 1981 році, його спорудили, щоб об’єднати центр міста з мікрорайоном Соляні. А будували його аж 7 років! Розвідна конструкція Інгульського мосту необхідна для того, щоб пропускати кораблі і судна, які виходять з суднобудівного заводу.
4. Мерефо-Херсонський міст
Де: м. Дніпро
Мерефо-Херсонський міст – це залізничний міст, який є справжнім пам’ятником інженерної архітектури.
Його планували побудувати ще до революції 1917 року, але війна внесла свої корективи. Тільки у 1929 році рішення про будівництво було ухвалено вдруге. Розпочали зведення мосту у 1931 році. Автор нового проєкт Микола Колоколов запропонував вперше в історії мостобудування застосувати монолітний залізобетон.
Загальна довжина споруди складає 1627 метрів. Цікаво, що ширина Дніпра в цьому місці – 1250 метрів. Під час Другої світової війни міст зазнав чимало пошкоджень, однак згодом його відновили.
5. Плебанівський віадук
Де: село Плебанівка, Тернопільська область
Цей дивовижний міст-віадук знаходиться на Теребовлянщині, біля села Плебанівка. Міст будували італійські архітектори понад 120 років тому. Складається він з величезних 9-ти арок. Він, до речі, зовсім не змінився з того часу, його й зараз використовують за призначенням.
Схожий віадук ви вже могли бачити у фільмі про Гаррі Поттера! Так-так, український міст має свого шотландського побратима, який для всіх асоціюється з магією і казкою. Через міст можна проїхати на поїзді, насолоджуючись розкішним краєвидом із вікна купе, а можна прогулятися в долині під арками, щоб сповна відчути велич конструкції.
6. Замковий міст
Де: м. Кам’янець-Подільський
Замковий міст у Кам’янці-Подільському є пам’яткою національного значення та вважається одним з семи чудес міста. Вперше в документах про міст згадується ще у 1494 році. Згідно з гіпотезою архітекторів-реставраторів, міст зводили римляни на початку 2 століття. Ґрунтуючись на цих здогадках, міст включили до “Книги рекордів України” як найстаріший. Крім того, він єдиний у світі не з’єднує два протилежні береги, а стоїть за течією річки.
Міст ще називають Турецьким, адже у 17 столітті саме турки володіли ним 27 років. Деякі дослідники навіть вважали, що міст побудували турки.
7. Міст чотирьох євангелістів
Де: село Тур’я Пасіка, Закарпатська область
Це один з найунікальніших мостів, який знаходиться у мальовничому парку графа Шенборна у Закарпатській області.
Міст побудований у стилі бароко для якого була властива пишність форм і незвичайність стильового рішення. Поруччя прикрашають фігури чотирьох євангелістів – Матвія, Марка, Іоанна і Луки. Вони розміщені з обох сторін конструкції моста.
Міст варто відвідати не тільки через його унікальність, а й через неймовірну красу навколо – під мостом три арочних отвори, з яких тече вода, а поруч густий листяний ліс.
А про міст Марцінштейна забули?..