-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Сім’я з Франківська бореться за житло, яке незаконно відібрали за радянських часів ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Родичі репресованих не можуть повернути собі квартиру в Івано-Франківську, яку в них забрали ще під час комуністичного режиму.

Люди п’ять років судяться з міською владою і з тими, хто зараз у ній живе. Однак, поки – без результатів.

У 50-х роках минулого століття батьків дружини іванофранківця Олексія Заведюка репресували – вивезли у Сибір, відібравши в них квартиру, що знаходиться на вулиці Академіка Гнатюка, 7, пише Суспільне.

- РЕКЛАМА-

 Чоловік розповідає, коли батьки дружини повернулися в Івано-Франківськ, то вже не було куди оселитися, адже їхнє житло мало нових мешканців. Каже, що помешкання їм таки, згідно із законодавством України, мали б повернути. Івано-Франківський міськвиконком ухвалив рішення про повернення, а тих, хто проживає у квартирі, повинні були відселити

“Люди вимагали замість цієї квартири дві двокімнатні. Міська влада знову не знайшла виходу із цієї ситуації. Ми ще зверталися до громадян, які проживають у цій квартирі, з пропозицією укласти договір оренди, але вони ніяк нам не відповідали, на зустріч не йшли. Ми звернулися до суду по виселенню”, – розповів франківець Олексій Заведюк.

Квартира репресованих. Сім'я з Франківська бореться за житло, яке відібрали за радянських часів

У 2013-му теперішні мешканці квартири спробували її приватизувати. За словами Олексія Заведюка, дозвіл на приватизацію погодила міська рада:

“Чомусь те, що власник квартири вже є, якось забулося, пройшло повз увагу, якимось чином це не взяли до уваги і видали відповідний документ власності мешканцям цієї квартири. Але державний реєстратор їх не зареєстрував, бо власник у квартири вже є”.

У 2015-му році через міську раду мешканці приватизували земельну ділянку, на якій розташований будинок.

Олексій Завадюк разом із сім’єю продовжують судитися і з міською владою, і з людьми, що там проживають. Проте за п’ять років справа не зрушила з місця.

Квартира репресованих. Сім'я з Франківська бореться за житло, яке відібрали за радянських часів

 Директорка департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради Надія Кедик розповіла, що у 1997-му році, видавши свідоцтво на право власності, ніхто не забезпечив іншим житлом та не виселив людей, які там проживали.

“На руках був ордер на вселення. Видали розпорядження, але зареєструвати його не змогли, а право власності виникає з моменту реєстрації. Зареєструвати не змогли, оскільки виявилося, що квартира перебуває у власності. З даного приводу були наради в заступника голови Вітенка. Наш департамент їх ініціював, але рішення я не приймаю з цього приводу”, – каже Надія Кедик.

Квартира репресованих. Сім'я з Франківська бореться за житло, яке відібрали за радянських часів

Правозахисник Андрій Малетин вважає, що міська рада могла й сама скасувати розпорядження, які видали її попередники: “Вона (міська рада – ред.) принципово цього не робить. Це й не дивно. Посадовцям з міської ради, які погоджували це розпорядження, було відомо, що ця квартира вже є в приватній власності, була передана реабілітованим особам. Вони знали про це, бо ще до того були судові рішення з приводу того, щоб житло було повернуто без приданого”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні