Компанія “Кернел” Андрія Веревського тричі переносила презентацію консолідованого фінансового звіту за рік.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Причин декілька, але найголовніше – агрохолдинг, схоже, готують до банкрутства. Адже через кілька місяців після початку повномасштабної війни Веревський провів інсайдерську угоду (непрозоре переоформлення з однієї своєї компанії на іншу з використанням непублічних даних) і фактично вивів з “Кернел” 134 тис. га землі в Івано-Франківській та Львівській областях… які не потрапляли під ризик російської окупації. Про це повідомляє Правда.іф з посиланням на Телеграм-канал Орестократія.
Як це розуміти?
Такі дії Веревського можуть призвести до банкрутства “Кернел”. Якщо за численні порушення Варшавська біржа припинить оборот акцій “Кернела”, компанії загрожує оте саме банкрутство. Але кредитори та інвестори не зможуть посягати на ті активи, які Веревський встиг переоформити.
Зазвичай аудиторський звіт затримують на довгі терміни у двох випадках: з’явились нові обставини, про які раніше не було відомо, або ж результати виявились настільки незадовільними, що необхідно більше часу, щоб “вмовити” когось з великої четвірки аудиторів “правильно” прописати документ; перенесення звіту тричі – нонсенс для публічної компанії.
У Кернел дійсно виникли великі проблеми. Їх можна оцінити як “майже банкрутство”. Чистий борг зріс до $1,7 млрд, товарні запаси скоротились на 13%, компанії відмовляють в нових кредитах. А через дії Веревського акції впали більш ніж на 60%, тоді як у схожих бізнесів в умовах війни – на 20-40%.
З ради директорів втікають незалежні менеджери з бездоганною репутацією, які мали захищати інтереси міноритарних акціонерів. Таких було троє і всі вони майже синхронно пішли з компанії за власним бажанням.
Веревський вивів активи з власної ж компанії. Він сам «купив» корпоративні права у юросіб, яким належать 134 тис. га землі. За актив він мав заплатити власній компанії 210 млн доларів, хоча реальна ціна вважається значно вищою. При чому, це землі на Західній Україні, тоді як частина земельного банку “Кернела” знаходяться в Центральній Україні, вони ризикували потрапити під окупацію РФ.
Якщо через суди за борги у “Кернела” забиратимуть активи, 134 тис. га землі залишаться у Веревського.
Чому це важливо: тому що «Кернел» – один з найбільших аграрних холдингів України, банкрутство якого матиме вплив на економіку держави. Крім того, знову відбувається «кидок» іноземних інвесторів, що позначиться на бажанні іноземців вкладатися в розбудову країни після завершення війни.
Борги компанії зростають, а політичний вплив Веревського зникає. Олігарх, під якого нещодавно ухвалювалися окремі закони з особливим оподаткуванням, тепер знаходиться на межі велетенських проблем. Що відбувається в Кернел і до чого можуть призвести подібні розслідування, – читайте незабаром.