Скільки часу пішло на кування Коломийського "Оберега" та, що він означає - розповів коваль з двадцятирічним стажем
Диван на коліщатках в темній вітальні

Скільки часу пішло на кування Коломийського “Оберега” та, що він означає – розповів коваль з двадцятирічним стажем

Автор: Ірина Ігнатюк
13/06/2021 18:35
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Олександр Коврига — коваль з двадцятирічним стажем. Любов до цього ремесла передалася йому ще від батька, ковальством займався й дідо. Чоловік вирішив зробити дарунок коломиянам і створив “Оберіг”, який встановили на площі Відродження.

“Я люблю читати про життя наших предків, це й надихнуло мене створити монумент. Праця над ним тривала 5 років, я оцінюю його у 20 тисяч доларів, але точної суми немає, бо витрат під час роботи не рахував. Спочатку потрібно було хоча б 2-3 тисячі доларів на матеріали, які виділила Коломийська міська рада. Для реалізації монумента я витратив багато свого ресурсу і звичайно це вплинуло на мій добробут, але в мене був задум  — зробити дарунок Коломиї”, — розповів майстер виданню “Глузд”.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Зірка в основі  —  це символ світу, яким його уявляли наші предки. Вони вірили, що зоря —  символ сонця та всього живого, ще зоря — це батько, а земля — мати. Відповідно, сонце зігріває землю, на якій найблагодатнішим є життя.

Об’єднані, вони формують у монументі досконалу фігуру. Мати з батьком, об’єднуючись у сім’ю, створюють особистість, сповнену Божим даром. Це і є писанка в монументі. Сонце на виробі символізує час та довгий шлях, який потрібно пройти, щоб усвідомити дар Божий.

Серцевина писанки зображає всесвіт  — так його уявляли наші предки.

“Я хотів зобразити символи, зрозумілі для минулого, теперішнього та майбутнього покоління. Усі народи прийшли з однієї колиски вірувань, тому будь-хто тепер може прочитати все по символах. Монумент є приємним подарунком не тільки для коломиян, а й для туристів з різних країн”, — каже Олександр Коврига.

Спершу в планах була складна конструкція, що працює за допомогою сили вітру, проте згодом коваль вирішив зробити так, щоб люди самі могли крутити  писанку, що є символом дару.

На Франківщині в лікарні помер пенсіонер, який внаслідок пожежі отримав 60% опіків тіла