Через повномасштабне вторгнення, вже третій рік поспіль більшість українців свою відпустку проводить в Україні, а не за кордоном. У пріоритеті – безпечні місця. Такі як Карпати. Журналісти намагалися з’ясувати, скільки коштує відпочинок у Карпатах
На Прикарпатті в розпалі туристичний сезон. В курортній Яремчі – натовпи туристів. І всі тягнуться ближче до води.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Враження чудові, це ж Карпати. Аби мир був, і не бахкало, було б взагалі чудово.
Аліна, адміністратор готелю в Яремчі:
Порівняно із минулим роком, людей так само. Люди хочуть відпочивати. Їм треба відпочинок. І моральний, і просто подихати свіжим повітрям. Тому людей багато.
Туристи фотографуються, закупляються на сувенірному ринку, і охолоджуються в прохолодній гірській річці.
Тетяна і Анна – подруги. Одна – з Києва, інша – з Черкас. В Карпатах відпочивають вже кілька днів. Розповідають: планували зупинитися в Яремче, але ціни на житло в місті “кусаються”. Знайшли варіант трохи подешевше за сорок кілометрів – в селі Поляниця. Доба на двох зі сніданком – півтори тисячі гривень.
Тетяна, туристка із Києва:
У Яремче набагато дорожче. Десь так на відсотків 15-20 дорожче ніж в Поляниці.
Високі ціни не тільки на житло, але й на активності. Дівчата вже встигли навідатися на місцеве озеро “Молодості” – найбільш популярна серед туристів локація літом. Вартість лежака, кажуть, дорожча, ніж на морі.
Тетяна, туристка із Києва:
Стосовно озера “Молодості”, ми вчора були, то орендувати 4 лежаки під зонтиком – 1200 гривень. На морі, по-моєму, дешевше. Порівняно із Затокою, то тут набагато дорожче.
Анна, туристка із Черкас:
Ціни дуже високі. В цьому році набагато все вище.
Ресторанчиків та кафе в Яремчі на будь-який смак і ціну. Попри перебої зі світлом – всі працюють.
Тетяна, туристка із Києва:
– Ми вибрали не дорогий такий, щоб людині пообідати. Не багато так – суп і салатик, або друга страва, то десь 600-700 гривень. Дуже дорого.
Світлана із Черкас. В Карпати приїхали на відпочинок із сім’єю на тиждень. Каже: свіже повітря, тиша, неймовірні гірські краєвиди, смачна гуцульська кухня – якраз саме те, що їм із дітками зараз найбільше потрібно.
Світлана, туристка із Черкас:
Все дуже гарно, колоритно, ми задоволені.
Про дім нагадує лише шум генераторів, які в Яремчі на кожному кроці. Зате проблем із вимкненням світла взагалі не відчувають, каже Світлана.
Світлана, туристка:
Ми не відчуваємо, в готелі генератор. У нас вдома немає світла дуже багато. Дві є – чотири немає. А тут генератори, так що тут ми не відчуваємо, що світла немає. І тут плюс великий, що тут немає тривог.
Безперебійне живлення у великих готелях. А ось менші – не всі собі можуть це дозволити. Аліна адміністратор в цьому готельно-ресторанному комплексі на чотирнадцять номерів. Каже: у них є два генератори. Та часто їх запускати – дороге задоволення.
Аліна, адміністратор готелю в Яремчі:
Вмикаємо в години пік, якщо там вдень вимикають, то не вмикаємо. Бо люди все одно гуляють. Але ми завжди прописуємо на такі випадки графіки відключення.
Та рятують на кухні газові плити. Тож можуть готувати і коли немає світла.
Аліна, адміністратор готелю в Яремчі:
Кухня має можливість працювати на відсотків 70. А страви, які у духовці, вони у нас електричні, ми не можемо готувати, коли немає світла. А так, в принципі, навіть дуже справляємось. Складно, але можливо.
Готель зараз заповнений на вісімдесят відсотків. Приїздять цілими родинами.
Аліна, адміністратор готелю в Яремчі:
А наразі, в липні, чомусь дуже багато людей із Києва. Ще до масових відключень світла ми в травні заявили ціни на літо, ми не знали, що будуть такі відключення, і ми їх зберігаємо навіть із такими витратами на генератори.
Івано-Франківщина цьогоріч серед лідерів за податковим надходженням від туристичної галузі. За перший квартал – зростання на 113 відсотків.