Скільки захисників з Івано-Франківської громади загинули на війні
Диван на коліщатках в темній вітальні

Скільки захисників з Івано-Франківської громади загинули на війні

Автор: Марія Франчук-Левицька
28/05/2023 23:46
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

На війні загинув 281 військовослужбовець з Івано-Франківської громади.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Правда.іф з посиланням на Фіртку.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

«Наші Герої поховані на кладовищі в Чукалівці. Є нова Алея Слави.

Нам прийшлося викуповувати одну земельну ділянку для того, щоб зробити гідну Алею Героїв зробити в Івано-Франківську», — поділився Марцінків.

Разом з тим, у громаді вирішили, що на виготовлення пам’ятників полеглим воїнам виділятимуть 60 тисяч гривень. Гроші даватимуть родинам загиблих воїнів з Івано-Франківської громади та тим, хто похований на її території.

«Ми виділятимемо 60 тисяч гривень. Це — те, що погодили з членами сімей загиблих. Також дотепер 30 тисяч гривень надавала обласна влада.

Подаючи заяву до нас, жителі громади зможуть отримати консультацію, як написати таке ж прохання до обласної влади.

Окрім того, ми погодили з тими, хто був на зустрічі з міським головою, ескізний проєкт пам’ятника: один вид, тип, розмір. Цієї суми мало би бути достатньо», — розповів заступник міського голови Олександр Левицький.

Так, з рідними полеглих героїв вже погодили, що пам’ятники будуть з граніту, однаковими за формою. Кожна родина зможе вирішити індивідуально, який зробити надпис. Також оберуть варіант для фото (фотоскло або кераміку) і яку встановити вазу для квітів.

Біля пам’ятника буде лавочка з місцем для зберігання речей. За бажанням родичів можна буде викарбувати звання кожного героя на гранітній основі.

Перших три ряди зможуть встановити вже у червні.

«Розуміємо, що ця справа нелегка для кожного, хто втратив рідних на війні, адже душевні рани ще свіжі.

Та наш обов’язок зробити все, аби про полеглих героїв пам’ятали, а їхні рідні не залишались з болем втрати наодинці», — наголосив міський голова.

Крім того, щоб вшанувати пам’ять загиблих, героям та героїням відкривають анотаційні дошки. Зокрема, найчастіше такі дошки ставлять у школах, оскільки це своєю чергою виховує та нагадує дітям їхню історію.

«Вкрай важливо увіковічнити пам’ять про героїв також за допомогою таких дощок, у книжках, відкритих уроках та відповідних матеріалах.

Звісно, нам хотілось би, щоб цих дощок не було, щоб всі повернулися живі та здорові. Але маємо увіковічнити цю пам’ять для громади, насамперед. Для рідних є могила.

Тому ми цю роботу здійснюємо. Вона непроста, але дуже важлива», — пояснив мер.