-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

“Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток”. Франківська дієтологиня радить, як схуднути

-Реклама-spot_img
spot_img

“Для здоров’я треба їсти, коли хочеш, одначе корисну їжу, а не раз на день”, — каже франківська тренерка і нутріціологиня Вікторія Пацкан. Про правильне голодування, оптимальний режим харчування і види тренувань під час схуднення, а також стереотипи, пов’язані зі вживанням їжі спеціалістка розповіла Суспільному Карпати.

Періодичне голодування – лише одна з багатьох стратегій організації режиму харчування при схудненні

“Кажуть, що періодичне голодування призводить до цілющої автофагії (оновлення клітин організму). Чомусь жінки про це говорять, наче знайшли еліксир молодості. Мене це все дивує, адже в організмі постійно чергуються два протилежні процеси: асиміляція (анаболізм) та дисиміляція (катаболізм)”, – каже дієтологиня."Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток". Франківська дієтологиня радить, як схуднутиfacebook/Victoria Patskan

- РЕКЛАМА-

“Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток”. Франківська дієтологиня радить, як схуднути

За її словами, у результаті цих безперебійних процесів всі клітини тіла постійно оновлюються. Наприклад, клітини печінки оновлюються за 150 днів, тобто за п’ять місяців у вас буде нова печінка, а за сім-десять років ви отримаєте цілком нове тіло. Це і є автофагія. Ба більше, нещодавно вчений, який відкрив автофагію — Йосінорі Осумі заявив, що його відкриття не стосується режиму харчування. Тому автогафія і періодичне голодування – це різні речі, говорить Вікторія Пацкан.

При періодичному голодуванні добу ділять на два етапи, пояснює дієтологиня:

  • етап голодування,
  • етап вживання їжі.

“Схеми можуть бути будь-якими, 12/12. 20/4 – 20 годин людина голодує і 4 години їсть. Періодичне голодування – це режим харчування, при якому їжу, яку треба споживати впродовж дня, вживають протягом 4/6/8/10/12 годин”, – пояснює Вікторія Пацкан.

Якщо ви знаєте свій денний дефіцитний калораж та співвідношення “білки-жири-вуглеводи”, то для схуднення немає різниці: споживаєте ви їжу за 4 години чи за 15, буде дефіцит – процеси ліполізу переважатимуть над процесами ліпогенезу – будете худнути."Сніданок, обід, вечеря - це лише культурний пережиток". Франківська дієтологиня радитьunsplash

“Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток”. Франківська дієтологиня радить

Тренерка розповідає: “Я своїм клієнтам, які мають обмеження щодо здоров’я, кажу: “Після дієти ви можете спожити їжу за два рази, а можете розбити на п’ять прийомів. Найкращий буде той варіант, при якому вам легше контролювати відчуття голоду і який відповідає вашому ритму життя”.

На її думку, періодичне голодування – це протилежність концепції дробного харчування. Але, якщо говорити про схуднення, то це абсолютно ідентичні за ефективністю стратегії.

Вікторія Пацкан ділиться досвідом: “Розповім вам випадок: одну з клієнток турбував хронічний нічний “жор” (прокидалася вночі і “тероризувала” холодильник). Тоді ми вдалися до періодичного голодування: перший прийом їжі в неї починався о 18:00. І, ура, нічні під’їдання як рукою зняло”."Сніданок, обід, вечеря - це лише культурний пережиток". Франківська дієтологиня радитьunsplash

“Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток”. Франківська дієтологиня радить

Правда, не всі можуть обходитися без сніданку, для когось вівсянка (її, каже Вікторія Пацкан, можна вживати лише тричі в тиждень) на сніданок – це харчова звичка. Багато хто буде відчувати голод до обіду.

Тренерка не проти експериментів: “Шукайте своє. Прислухайтеся до свого організму. Але це не про те, що, якщо ви хочете щодня солодощів, то це нормально, і ви тепер їстимете, бо так хоче організм. На це є відповідь”.

На захист періодичного голодування вказують кілька фактів, розповідає Вікторія Пацкан: по-перше, наш печерний предок часто був змушений перебувати на такому типі харчування, адже увесь день ганявся за здобиччю, а ввечері мав соковитий шашлик; по-друге, перси, які завоювали ледь не пів світу, їли один раз на день (а щоб завойовувати народи, треба бути сильним)."Сніданок, обід, вечеря - це лише культурний пережиток". Франківська дієтологиня радитьunsplash

“Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток”. Франківська дієтологиня радить

“Періодичне голодування – лише одна з багатьох стратегій організації режиму харчування при схудненні. Тут нема ніяких міфічних та унікальних механізмів. Все впирається в базовий закон термодинаміки. Якщо у вас врахований денний дефіцитний калораж – худнути будете, якщо ж ні – ніяке періодичне харчування вам не допоможе”, – говорить тренерка.

Ми пристосовані до тривалого голодування

Вікторія Пацкан вважає, що не правильним є твердження, що обов’язково варто їсти тричі на день: снідати, обідати, вечеряти, або порада всю їжу з’їдати ввечері.

“Я раджу радитися зі спеціалістами в цій галузі, а не з “вуйком Google”. Впродовж мільйонів років наш предок їв не тоді, коли настав сніданок чи обід, і навіть не тоді, коли хотів, а тоді, коли йому вдавалося щось вполювати чи викопати з землі. Тобто ми пристосовані до тривалого невживання їжі, адже маємо різні депоенергії (жир, глікоген) на такі випадки”, ми пристосовані до тривалого невживання їжі”, – пояснює дієтологиня."Сніданок, обід, вечеря - це лише культурний пережиток". Франківська дієтологиня радитьunsplash

“Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток”. Франківська дієтологиня радить

З її слів, коли з’явилися фабрики та заводи і наш предок був змушений їсти не коли хоче, а коли треба, за режимом: “Уявіть собі фабрику пошиття чоловічих сорочок конвеєрним методом, де кожен має своє вузькоспеціалізоване завдання: хтось рукави пришиває, хтось – ґудзики. А тепер уявіть, що на такій фабриці кожен їсть, коли виникає апетит, що природньо. Галина зголодніла, пішла їсти канапку з маслом та ковбасою, а виробництво стоїть, бо всі чекають, коли Галя пришиє комірець”.

Вікторія Пацкан вважає, що сніданок, обід, вечеря – це лише суспільна норма, культурний пережиток, вигаданий не для оздоровлення населення, а для підвищення продуктивності робочої сили."Сніданок, обід, вечеря - це лише культурний пережиток". Франківська дієтологиня радитьunsplash

“Сніданок, обід, вечеря – це лише культурний пережиток”. Франківська дієтологиня радить

“Режим харчування – це не про здоров’я, це про продуктивність праці. Для здоров’я треба їсти, коли хочеш. Але корисну їжу, а не раз на день. Апетит чи голод – “вбудовані” в нас відчуття, які організм утворює якраз тоді, коли потребує їжі. Як казав Сократ, голод – краща приправа до їжі. Тому їжте, коли голодні. Мало, але часто. Не більше п’яти разів в день. Їжте в той момент, коли відчуваєте голод, а не один раз увечері, бо вже знайшли для себе час”, – радить дієтологиня.

І додає, що варто припинити їсти, коли ситі – це природньо. Єдине правило, яке залишається незмінним – снідайте до 10:00, а вечеряйте не пізніше за три-чотири години до сну. Ідеально вечеряти не пізніше 19:30, оскільки в 21:00 кишківник уже спить.

Авторка: Катерина Мирончук

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні