Попри карантинні обмеження, в Україні в січні буде працювати більшість туристичних об’єктів і гірськолижних курортів.
При цьому, скрізь треба дотримуватися загальних правил безпеки – соціальної дистанції, носіння масок а також треба мати при собі COVID-сертифікат або довідку про одужання, пише РБК-Україна.
Перерахуємо деякі популярні гірськолижні курорти України для відпочинку взимку.
Буковель в Івано-Франківській області – мабуть, найпопулярніший гірськолижний курорт країни. Його відрізняє великий вибір трас як для новачків, так і для професіоналів, хороша інфраструктура, готелі на різний бюджет.
Гірськолижний сезон тут відкрили вже 16 грудня. Тут багато різноманітних спа-готелів, де можна відпочити в атмосферу релаксу і комфорту. До речі, багато хто вважає це місце дуже дорогим курортом.
Фото: Буковель – найвідоміший гірськолижний курорт України (wikipedia.org)
- Мигове – невеликий гірськолижний курорт у Чернівецькій області. Трас тут менше, ніж у Буковелі, і вони менші за розміром. Його частіше вибирають ті, хто тільки вчиться кататися на лижах і сноуборді. Також Мигове чудово підходить для сімейного відпочинку з дітьми.
Тутешня траса добре підходить для новачків, є можливість навчитися в інструктора. Також ціни тут нижчі, ніж на курорті Буковель. Тому Мигове підійде і тим, хто шукає більш бюджетний відпочинок.
Фото: Невеликий курорт Мигове в Карпатах (надано РБК-Україна)
Відео: Мигове: сноуборд та лижі (youtube.com/Ген Висоти)
Драгобрат – не менш відомий серед туристів, чим Буковель. Це найбільш високогірний курорт України, де кататися на лижах можна весь сезон: з листопада по травень. Тут є три основних групи підйомників і гірськолижних трас, які обслуговуються різними компаніями.
“Всі три частини курорту розташовані в пішій доступності, плавно перетікаючи одна в іншу. Але, з огляду на горбисту місцевість всього курорту, пересуватися в лижному спорядженні не дуже зручно. Тому бажано заздалегідь обрати для себе групу підйомників, якими збираєтеся користуватися основну частину часу і шукати житло саме біля них”, – розповідає РБК-Україна тревел-блогер Євгенія Колесник.
Фото: Схема трас курорту Драгобрат (drago-brat.com)
Фото: Відпочинок на Драгобраті (Колесник Євгенія)
Цей курорт сім місяців в році вкритий природним снігом, і кататися можна весь сезон: з листопада по травень. Такий клімат дуже зручний для планування поїздки – вирушаючи на Драгобрат, ви точно можете бути впевнені, що застанете зиму. Але таке розташування високо в горах має свої нюанси відпочинку.
- Славське – курорт у Львівській області, який був відомий українцям і раніше. Курорт відрізняють більш доступні ціни на відпочинок, якщо порівнювати з цінами в Буковелі. У цьому сезоні в Славське дістатися стало дещо простіше: у грудні сюди запустили поїзди “Інтерсіті”, яким можна доїхати на курорт протягом семи годин.
Деякі недоліки логістики (наприклад, відсутність прохідних для легкового транспорту доріг, повільні й не дуже нові підйомники) компенсуються великим вибором трас, хорошими готелями, розвиненою інфраструктурою.
“Укрзалізниця “на зимові свята знову запускає “Лижний експрес” з Києва до Славського (Львівська область). Швидкісний поїзд довезе на гірськолижний курорт менш ніж за 8 годин. На період з 24 по 30 грудня 2021 року, а також 2, 6 і 8 січня 2022 року призначається курсування поїзда Інтерсіті+ “Лижний експрес” сполученням Київ – Славське.
Цього року можливість придбати єдиний спі-пас у Славському за зразком інших курортів не з’явилася – власники підйомників не змогли домовитися. При цьому вартість скі-пасів зросла на 50-200 гривень, розповіла РБК-Україна Ольга Безушко, начальниця відділу туризму та комунікації Славської селищної ради.
Фото: Курорт Славське (slavsko.travel)
Також на курорті відкрилися 5 нових котеджів і комплексів, відпочинок в яких проходить без присутності господарів, зазначає співрозмовниця. За її словами, ціни на проживання не змінилися – відпочинок у двомісному номері-економ з санвузлом на поверсі в сільській садибі стартує від 400 гривень, а середня ціна на стандартний номер на новорічні свята зі сніданком – від 1200 гривень.
Спа-відпочинок та мінеральні води
Ще одна локація – Моршин – не належить до гірськолижного відпочинку, але все ж користується популярністю взимку. Це один з найвідоміших бальнеологічних курортів України: сюди їдуть для відпочинку на мінеральних водах.
У місцевих здравницях можна не тільки відпочити й поправити здоров’я мінеральними водами з корисним складом, але і пройти повну діагностику і необхідний курс лікування. Також тут можна розслабитися в спа: поплавати в басейні, попаритися в різноманітних саунах, отримати курс масажів і догляду за тілом.
Є поширена думка про те, що Моршин – суто радянський курорт, де вкрай мало зручностей для туристів. Хоча тут справді є багато доволі старих санаторіїв, але в Моршині можна знайти й сучасні спа-готелі з комфортною атмосферою: останнім часом таких місць тут з’являється все більше.
Фото: Один з оздоровчих комплексів Моршина (facebook.com/st.charbel)
До речі, багато туристів їдуть в Моршин далеко не один раз: судячи з відгуків гостей місцевих санаторіїв та готелів, вони часто люблять повертатися на цей курорт знову.