-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Соціально-економічні ефекти від розвитку гемблінгу у регіонах України та його вплив на туристичну галузь

-Реклама-spot_img
spot_img

Війна, яку розпочала РФ у 2022 призвела до значного зниження рівня прибутків українців, значного падіння економічних показників та зростання курсу іноземної валюти. Нарівні зі звичайними людьми страждають представники бізнесу. Не є винятком і сектор азартних розваг.

З лютого 2022 року 39 легальних наземних гральних закладів були змушені призупинили свою діяльність в Україні. Настільки ж складна ситуація і в туристичній сфері. В останні пів-року у країну повністю припинився в’їзний туризм та критично скоротився внутрішній.

Більшість наземних азартних закладів тільки почати оговтуватись й пристосовуватись до ситуації і не тільки поступово відновлюють роботу, а навіть заходять у нові регіони. Так, в Івано-Франківську зовсім нещодавно відкрився перший сучасний ліцензований гральний простір під брендом “4444”. Зал гральних автоматів, згідно законодавства України, знаходиться у готелі “Прикарпаття” за адресою вул. Гетьмана Мазепи 140-А.

- РЕКЛАМА-

У той самий час онлайн сегмент гемблінг індустрії виявився більш стійким і весь час продовжував функціонувати в звичному режимі.

Розвиток гемблінг-туризму розглядається як перезапускаючий та оновлюючий фактор розвитку областей України, що потенційно здатний розвивати регіони, генерувати капіталізацію прибутку в економічну та політичну культуру.

Розвиток легального грального бізнесу, а також супутні проекти та процеси, надають значний позитивний вплив і на якісні зміни у готельної сфери, тому в туристичних регіонах має системно плануватись поступальний розвиток гемблінгу, неодмінно з обов’язковим прийняттям до уваги відношення місцевого населення.

Проведені дослідження ставлення місцевих громад до розвитку на їх територіях сфери азартних розваг демонструють зсув оцінки від негативної до позитивної.

Ряд вчених дійшли висновку про наявність взаємозв’язків між гемблінг-туризмом та соціально-економічним зростанням. Наприклад, Кендей і Цайгер у дослідженні по місту Дедвуд, штат Південна Дакота в США встановили, що чим більше доходів регіон отримав завдяки створенню робочих місць у сфері туризму, безпосередньо пов’язаного з гральним бізнесом, тим менше у місцевого населення негативного ставлення до казино та залів гральних автоматів.

Дослідження також показують, що «проблема гральної залежності» не існує серед населення в дестинаціях, де існують легальні гральні простори, а азартні ігри сприймаються як форма розваги та вид туризму.

Розвитку лудоманії більшою мірою сприяють підпільні заклади, більшою мірою орієнтовані менш забезпечену локальну цільову аудиторію. Нелегальна робота таких напівпідвальних кублів також не приносить користі через ненадходження податків до місцевих бюджетів. Для вирішення цієї низки питань та якісного покращення ситуації від адміністрацій регіонів потрібна послідовна та планомірна робота з виявлення та закриття таких «ігрових клубів».

Отже, місцевій владі слід пам’ятати про стійкість розвитку туризму і гемблінг-туризму зокрема, ретельно обмірковуючи всі пов’язані з цим економічні, соціальні та політичні чинники.

Український гемблінг, який з недавнього моменту легалізації одразу зіткнувся з такими вагомими проблемами як пандемія та військова агресія, все ще може стати тією самою “родзинкою”, яка зробить туризм в Україні привабливішим.

Позитивний вплив на розвиток готельної сфери вже оцінили у таких містах як Львів, Івано-Франківськ, Кременчук, Одеса, Київ.

Журнал “Азарт”
Твоє вікно у світ гри

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні