Соціальна пенсія-2024: кому призначають і як оформити
Диван на коліщатках в темній вітальні

Соціальна пенсія-2024: кому призначають і як оформити

Автор: Орися Корчун
13/03/2024 11:29
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

Українці, які досягли пенсійного віку, можуть отримувати соціальну пенсію, якщо не мають права на пенсію через відсутність необхідного страхового стажу. Пише “Апостроф”

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Кому призначається соціальна пенсія

В Україні з 1 січня 2024 року для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати щонайменше 31 рік страхового стажу. Після досягнення 65 років право на пенсію за віком мають особи за наявності страхового стажу від 15 до 21 року.

У разі, якщо громадянин має менше ніж 15 років стажу, у віці 65 років він отримає право на отримання державної соціальної допомоги – так званої соціальної пенсії за віком, замість пенсійних виплат.

Розмір соціальної пенсії у 2024 році

Розмір такої виплати у 2024 році становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не більше ніж 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).

Соціальна пенсія за віком без трудового стажу перераховується кожні шість місяців, з урахуванням майнових змін та середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Де оформити виплати та які потрібні документи

Щоб отримувати тимчасову державну допомогу, треба звернутися до органів соціального захисту населення за місцем прописки чи фактичного проживання. Для призначення тимчасової допомоги особам, які не мають достатнього пенсійного стажу, необхідно надати:

  • Заява;
  • паспорт та документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • довідку Пенсійного фонду України про наявний страховий стаж;
  • декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців;
  • копію рішення про призначення опікуна (для особи, визнаної недієздатною).

Нагадаємо Відомо, яка середня пенсія на Прикарпатті у 2024 році