Стрітення Господнє – одне з найважливіших свят у православній церкві. Його відзначають у пам’ять про принесення до Єрусалимського храму немовляти Ісуса Христа його батьками.
Це відбулося на 40-й день після Різдва. Діва Марія та Йосиф принесли Богу подяку за немовля. Для обряду посвяти їх зустрів Симеон Богоприємець, передає Правда.іф.
У перекладі з церковнослов’янської “сърѣтеніе” – це “зустріч”, точка в часі, де з’єдналися Старий і Новий Завіти. У народі Стрітення вважається днем зустрічі зими з весною.
Традиції
Цього дня в церквах проводять богослужіння, де християни можуть освятити свічки та воду. Вважається, що остання має цілющі властивості. А свічки захищають будинок від хвороб, горя та біди, зокрема від блискавок і грому.
Прикмети на Стрітення
Оскільки в народі вважають, що в цей час зима зустрічається з весною, то особливу увагу звертають на погоду – мовляв, яка погода, така й весна буде:
- відлига на Стрітення – весна буде теплою;
- іде сніг – весна буде дощовою і затяжною;
- сніг опівдні – до гарного врожаю пшениці, а якщо сильний вітер – буде врожай фруктів, іній на деревах – слід чекати врожай гречки та картоплі;
- якщо в цей день тепла та сонячна погода – до теплої весни.
- дощовий день – до спекотного літа.
Що не можна роботи в цей день?
- лаятися і лихословити;
- важко працювати;
- займатися рукоділлям, виносити сміття, рубати дерева;
- сумувати, вдаватися до зневіри;
- зловживати алкоголем.
Цей час краще присвятити духовному, а всі мирські справи перенести на інший день.