Диван на коліщатках в темній вітальні

Сьогодні в Івано-Франківську стартує масштабний фестиваль професійного музичного мистецтва

Автор: Орися Корчун
15/04/2018 13:41
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

15 квітня в обласній філармонії імені Іри Маланюк відбудеться відкриття фестивалю професійного музичного мистецтва «Прикарпатська весна – 2018».

Результат пошуку зображень за запитом "концерт у франківській філармонії"

 

Відкриватиме фестиваль Черкаський академічний заслужений український народний хор Черкаської обласної філармонії.
Виколисаний у Черкаському краї на землі Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка, на батьківщині Семена Гулака-Артемовського та Кирила Стеценка, Черкаський академічний заслужений український народний хор увібрав у себе мелодику, дух і слово українського пісенного мистецтва і підняв його на найвищі вершини.
Створений у квітні 1957 року хор пройшов яскравий творчий шлях. З початкових кроків свого існування він заявив про себе як самобутній, неповторний пісенний колектив. В 1969 році хорові було присвоєно почесне звання — «Заслужений», а 2007 року наказом Міністерства культури і туризму України Черкаському заслуженому українському народному хору було присвоєно статус — «Академічний».
Керівниками хору та його головними диригентами були М. Кущ, А. Хмара, В. Конощенко, А. Пашкевич (1963–1978), Є. Кухарець, П. Савчук, О. Стадник, А. Авдієвський (1963–1966), Л. Трофименко (з 1996 по 2017), Володимир Федас (з 2017). За час існування хору, ним були творчо оброблені та виконані багато українських пісень, деякі стали широко відомими саме завдяки Черкаському хору — «Ой у вишневому садочку», «Цвіте терен», «Ой чий то кінь стоїть».
Чимала гастрольна географія по Європі та Азії підтверджує високий рівень артистично-виконавської майстерності. Хор має численні фондові записи на українському радіо та телебаченні.
1981 року хору присуджено Державну премію України імені Тараса Шевченка. За свою історію хор став лауреатом IV Всесвітнього фестивалю молоді й студентів у Москві, лауреатом XII Міжнародного фестивалю в Болгарії.
За десятки роки існування репертуар хору поповнився сотнями кращих ліричних, епічних, обрядових, побутових народних пісень, а також творами сучасних українських композиторів. Кожна пісня або вокально-хореографічна композиція розповідає про історію і народну культуру України. На сцені оживають барвисті картинки з минулого: козаки вирушають у похід, чумаки з ярмарку, хороводи хлопців та дівчат у ніч на Івана Купала та на зелені свята. І глядачі поринають в атмосферу істинно народного життя.