В Івано-Франківську за фінансування тероризму засудили директора приватного підприємства. Але скоро він вийде на волю.
Ідеться про уродженця Маріуполя Олексія Малкіна, який постачав бойовикам форму та платив податки у бюджет так званої “ДНР”, інформує Фіртка з посиланням на Експрес.
Про гучне затримання у січні 2018 року звітувала Служба безпеки України. Спільника терористів оперативники спіймали у готельному номері на території Буковелю, куди той приїхав на відпочинок.
“Співробітники спецслужби задокументували, що зловмисник отримував сировину та комплектуючі з РФ через закриті Україною пункти прикордонного пропуску. Він повністю сплачував усі “податки” до фейкових структур бойовиків, гроші від яких йшли на фінансування незаконних збройних формувань терористів”, — йшлося в офіційному повідомленні СБУ.
Як запобіжний захід суд обрав тримання під вартою. Вирок у справі пролунав лише через два роки після затримання.
Згідно з матеріалами справи, діяв бізнесмен зі спільником, матеріали щодо якого виділені в окреме провадження. Фірма “ТК-Ріелінвест” спершу була зареєстрована у Чернівцях, а у 2014 році “переїхала” на непідконтрольну Україні територію. До грудня 2017 року вона надавала послуги підприємствам, установам, організаціям та іншим підрозділам “ДНР”, у тому числі військовим, з пошиття і постачання форменого одягу та інших текстильних виробів на тимчасово окупованій території України.
За одним із контрактів фірми, через закритий розпорядженням Кабміну України пункт пропуску “Успенка” їм вдалося завезти з РФ текстильних виробів, взуття та фурнітури на 3,5 мільйона російських рублів. Схожих контрактів було, як мінімум, п’ять. Крім того, були угоди на пошиття партій літніх та зимових камуфляжних костюмів, які також оплачувалися сотнями тисяч рублів. Упродовж 2016 — 2017 років фірма маріупольця загалом сплатила майже 969 тисяч гривень так званих податків, зборів та митних платежів у бюджет “ДНР”.
У суді Олексій Малкін повністю визнав вину та попросив затвердити укладену з прокурором угоду. Дії бізнесмена були кваліфіковані за ч. 2 ст. 258-5 та ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, якими передбачене позбавлення волі на термін від 8 до 15 років. Але суд, врахувавши “відсутність матеріальної шкоди”, “активне сприяння у розкритті злочинів”, “щире каяття”, “позитивну характеристику” підсудного та той факт, що він має на утриманні малолітню дитину, застосував ст. 69 ККУ та призначив значно м’якше покарання: 4 роки і 2 місяці ув’язнення (без конфіскації майна чи заборон на певну діяльність).