Стало відомо чи буде підняття курсу
Диван на коліщатках в темній вітальні

Стало відомо чи буде підняття курсу

Автор: Марія Франчук-Левицька
05/06/2022 16:12
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Поступовий рух до ринкового курсоутворення важливий для стабільності всієї банківської системи.

Державний ПриватБанк не прогнозує різкого зростання курсу долара до 40 грн/$. Про це в інтерв’ю Forbes сказав СЕО “ПриватБанку” Герхард Беш, пише Правда.іф з посиланням на zn.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

За словами Беша, важко прогнозувати стрибки курсу, адже немає розуміння, яким може бути попит, оскільки населенню та бізнесу досі заборонено вільно купувати валюту.

«Водночас я не бачу жодних причин для різкого зростання курсу – не лише до 50 грн/$, а й навіть до 40 грн/$», – додав він.

ПриватБанк не одразу почав підвищувати курс конвертації гривні у долари та інші валюти після рішення НБУ відмовитись від фіксації роздрібних курсів.

«На ринку був дуже серйозний ажіотаж, тому ми хотіли простежити за його реакцією і вже потім, коли ситуація стабілізувалася та курсоутворення перестало бути спекулятивним, теж почали наближатися до ринкових рівнів, – сказав Беш. – Загалом, я вважаю, що Нацбанк вчинив правильно. З моменту введення перших обмежень минуло три місяці. Поступовий рух до ринкового курсоутворення – це важливий крок у тому, щоб утримувати стабільної всю банківську систему. Не говорячи вже про те, що це дуже важливо для економіки загалом».

Після змін у роботі валютного ринку підвищення облікової ставки до 25% це наступний важливий крок Нацбанку до повернення ринкового управління фінансовою системою, вважає Беш.

«Значне підвищення облікової ставки було необхідним, враховуючи останні тенденції до інфляції, зменшення валютних резервів та ризик подальшої доларизації економіки. Основна мета – зробити прибутковість гривневих заощаджень привабливішою. Звичайно, прямого впливу такого рішення на депозитні ставки та вартість нових кредитів не буде», – пояснив він.

З 14 квітня НБУ дозволив банкам продавати готівкову валюту населенню, однак із низкою обмежень. Зокрема, банк може проводити продаж готівкової валюти в межах різниці між загальним обсягом купівлі та обсягом продажу ним готівкової валюти.

Безготівковий продаж валюти банками фізичним особам і надалі заборонено, крім деяких винятків. Для недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон, Національний банк заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів.

21 травня Нацбанк скасував обмеження ціни на готівковий курс. До цього банкам заборонялося продавати готівку дорожче, ніж 32,2 грн/$, була формула «офіційний курс плюс 10%». Але, зберігаючи обмеження для курсоутворення на міжбанку, ціна долара не може перевищувати офіційного курсу більш ніж на 1%.

НБУ поки що не планує відпускати курс. Відмова від фіксації курсу буде розглянута після закінчення гарячої фази війни.

2 червня Нацбанк вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії змінив облікову ставку і вирішив підвищити її з 10% до 25%.